PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କି ଏଭଳି ୫ ଓ ୧୦ ଟଙ୍କିଆ କଏନ୍: ଖୋଲିଯିବ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା

source:m.dailyhunt.in

ଧନୀ ହେବାପାଇଁ କାହାର ବା ଇଛା ନାହିଁ ? ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ଖୁସିରେ ରହିବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବା ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ ପଇସା କମାଇବା ଏତେ ସହଜ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ । ସମସ୍ତେ ଟଙ୍କା କମାଇବାପାଇଁ ଲାଇନରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳେନାହିଁ । ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ନହେବାରୁ ଅନେକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଅଧା ରହିଯାଉଛି । ତେବେ ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଆଜି କାଲି ଟଙ୍କା କମାଇବାର ବିଭିନ୍ନ ସହଜ ମାଧ୍ୟମ ବାହରିଲାଣି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବେଶି କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବନି। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ କେବଳ କିଛି ଖାସ୍ କଏନ୍ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଖାସ୍ କଏନ୍ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି କଏନ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା ଖୋଲିପାରିବ ।

source:m.dailyhunt.in

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ରାଣୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା କୌଣସି କଏନ୍ ଅଛି ଏବଂ କଏନ୍ ଉପରେ ୨୦୦୨ ଲେଖା ହୋଇଛି ତେବେ ଆପଣ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ । ମାତା ରାଣୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା ଏହି କଏନର ମୂଲ୍ୟ ବହୁତ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଭାରତ ସରକାର ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ଏହି କଏନକୁ ଜାରି କରଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମୁଦ୍ରା ପଛରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ରାଣୀଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା ।

ଏହି କଏନର ପଛ ଭାଗରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଲୋକମାନେ ଶୁଭ ବୋଲି ମାନିଥାନ୍ତି । ଶୁଭ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ଘରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଯେତେ ଇଛା ସେତେ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାପାଇଁ ରାଜି ମଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ।


source:m.dailyhunt.in

ତେବେ ମନରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଯେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ କିଏ ଦେବ ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ହେବ ? ଏହାର ଉତ୍ତର ପାଇବା ପରେ ଆପଣ ଯେତିକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ ହେବେ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ହେବେ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି କଏନ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ । ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଠିକ୍ ଏପରି ଏକ କଏନକୁ ୭୦୦୦୦୦୦ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଏହି କଏନ୍ ଅଛି ତେବେ ସବୁ ଚିନ୍ତା ଛାଡି କେମିତି ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ତାର ତାଲିକା କରନ୍ତୁ ।