PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କି ଏଭଳି ୫ ଓ ୧୦ ଟଙ୍କିଆ କଏନ୍: ଖୋଲିଯିବ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା

source:m.dailyhunt.in

ଧନୀ ହେବାପାଇଁ କାହାର ବା ଇଛା ନାହିଁ ? ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ଖୁସିରେ ରହିବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବା ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ ପଇସା କମାଇବା ଏତେ ସହଜ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ । ସମସ୍ତେ ଟଙ୍କା କମାଇବାପାଇଁ ଲାଇନରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳେନାହିଁ । ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ନହେବାରୁ ଅନେକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଅଧା ରହିଯାଉଛି । ତେବେ ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଆଜି କାଲି ଟଙ୍କା କମାଇବାର ବିଭିନ୍ନ ସହଜ ମାଧ୍ୟମ ବାହରିଲାଣି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବେଶି କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବନି। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ କେବଳ କିଛି ଖାସ୍ କଏନ୍ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଖାସ୍ କଏନ୍ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି କଏନ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା ଖୋଲିପାରିବ ।

source:m.dailyhunt.in

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ରାଣୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା କୌଣସି କଏନ୍ ଅଛି ଏବଂ କଏନ୍ ଉପରେ ୨୦୦୨ ଲେଖା ହୋଇଛି ତେବେ ଆପଣ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ । ମାତା ରାଣୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା ଏହି କଏନର ମୂଲ୍ୟ ବହୁତ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଭାରତ ସରକାର ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ଏହି କଏନକୁ ଜାରି କରଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମୁଦ୍ରା ପଛରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ରାଣୀଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା ।

ଏହି କଏନର ପଛ ଭାଗରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଲୋକମାନେ ଶୁଭ ବୋଲି ମାନିଥାନ୍ତି । ଶୁଭ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ଘରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଯେତେ ଇଛା ସେତେ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାପାଇଁ ରାଜି ମଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ।


source:m.dailyhunt.in

ତେବେ ମନରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଯେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ କିଏ ଦେବ ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ହେବ ? ଏହାର ଉତ୍ତର ପାଇବା ପରେ ଆପଣ ଯେତିକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ ହେବେ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ହେବେ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି କଏନ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ । ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଠିକ୍ ଏପରି ଏକ କଏନକୁ ୭୦୦୦୦୦୦ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଏହି କଏନ୍ ଅଛି ତେବେ ସବୁ ଚିନ୍ତା ଛାଡି କେମିତି ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ତାର ତାଲିକା କରନ୍ତୁ ।