PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କି ଏଭଳି ୫ ଓ ୧୦ ଟଙ୍କିଆ କଏନ୍: ଖୋଲିଯିବ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା

source:m.dailyhunt.in

ଧନୀ ହେବାପାଇଁ କାହାର ବା ଇଛା ନାହିଁ ? ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ଖୁସିରେ ରହିବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସିରେ ରଖିବା ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ ପଇସା କମାଇବା ଏତେ ସହଜ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ । ସମସ୍ତେ ଟଙ୍କା କମାଇବାପାଇଁ ଲାଇନରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିନରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ମିଳେନାହିଁ । ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ନହେବାରୁ ଅନେକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଅଧା ରହିଯାଉଛି । ତେବେ ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଆଜି କାଲି ଟଙ୍କା କମାଇବାର ବିଭିନ୍ନ ସହଜ ମାଧ୍ୟମ ବାହରିଲାଣି । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବେଶି କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବନି। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ କେବଳ କିଛି ଖାସ୍ କଏନ୍ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ଖାସ୍ କଏନ୍ ରହିଛି ତେବେ ଆପଣ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି କଏନ୍ ସମ୍ପର୍କରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା ଖୋଲିପାରିବ ।

source:m.dailyhunt.in

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ରାଣୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା କୌଣସି କଏନ୍ ଅଛି ଏବଂ କଏନ୍ ଉପରେ ୨୦୦୨ ଲେଖା ହୋଇଛି ତେବେ ଆପଣ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ । ମାତା ରାଣୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା ଏହି କଏନର ମୂଲ୍ୟ ବହୁତ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଭାରତ ସରକାର ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ଏହି କଏନକୁ ଜାରି କରଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମୁଦ୍ରା ପଛରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ରାଣୀଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା ।

ଏହି କଏନର ପଛ ଭାଗରେ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଲୋକମାନେ ଶୁଭ ବୋଲି ମାନିଥାନ୍ତି । ଶୁଭ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ଘରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଯେତେ ଇଛା ସେତେ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାପାଇଁ ରାଜି ମଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ।


source:m.dailyhunt.in

ତେବେ ମନରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଯେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ କିଏ ଦେବ ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ହେବ ? ଏହାର ଉତ୍ତର ପାଇବା ପରେ ଆପଣ ଯେତିକି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ ହେବେ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଖୁସି ମଧ୍ୟ ହେବେ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି କଏନ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ । ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଠିକ୍ ଏପରି ଏକ କଏନକୁ ୭୦୦୦୦୦୦ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଏହି କଏନ୍ ଅଛି ତେବେ ସବୁ ଚିନ୍ତା ଛାଡି କେମିତି ଏତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ତାର ତାଲିକା କରନ୍ତୁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର