PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ମୁରବି ବିହିନ ରାଜଧାନୀରରେ ତିନି ଥାନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪/୦୮: ରାଜଧାନୀର ୩ଟି ଥାନାରେ ମୁରବି ଅର୍ଥାତ୍‌ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ନାହାନ୍ତି । ସେଠାରେଏସ୍‌ଆଇମାନେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠି ୫୦ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ରହିବା କଥା ସେଠି ଏବେ ୨୫ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏପଟେ ଅପରାଧୀମାନେ ଯାହା କଲେଣି ଲୋକେ ଘରୁ ଗୋଡ଼ କାଢ଼ିବାକୁ ଡରିଲେଣି । ନନ୍ଦନକାନନ, ତମାଣ୍ଡୋ ଓ ଧଉଳି ଥାନାରେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନାହାନ୍ତି । ସେପଟେ ବଡ଼ଗଡ଼ ଓ ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ଥାନା ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ବଦଳି ହୋଇଛି । କରୋନା ବାହାନା ଦେଖାଇ ଏମାନେ ଥାନା ଛାଡିବାକୁ ନାରାଜ । ଡିଜିପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ତୁରନ୍ତ ରିଲିଭ୍‌ ହୁଅ । ହେଲେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ମାନୁ ନାହାନ୍ତି ଅଫିସ୍‌ରମାନେ ।

ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ବସିଛନ୍ତି ଶରତ ସାହୁ, ଭରତ ସାହୁ ଭଳି ୫ରୁ ଅଧିକ ଅଫିସ୍‌ର। ସରକାରଙ୍କ ତହବିଲ୍‌ରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେଇ ଏମାନେ ବସି ରହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଥାନା ଫାଙ୍କା ପଡିଛି । ଏହି ସବୁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଅପରାଧୀମାନେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କଲେଣି । ତୁରନ୍ତ ଏ ସବୁ ଥାନାରେ ଯଦି ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟିଂ ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଆହୁରି ସାଂଘାତିକ ହେବ । ଧଉଳି ଥାନାରୁ ବଦଳି ହୋଇ ଆସିଥିବା ଜୟଦେବ ବିଶ୍ୱଜିତ ଏବେ ଜିଆରପି ଥାନା ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ।