PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ମୁରବି ବିହିନ ରାଜଧାନୀରରେ ତିନି ଥାନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪/୦୮: ରାଜଧାନୀର ୩ଟି ଥାନାରେ ମୁରବି ଅର୍ଥାତ୍‌ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ନାହାନ୍ତି । ସେଠାରେଏସ୍‌ଆଇମାନେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଠି ୫୦ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ରହିବା କଥା ସେଠି ଏବେ ୨୫ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏପଟେ ଅପରାଧୀମାନେ ଯାହା କଲେଣି ଲୋକେ ଘରୁ ଗୋଡ଼ କାଢ଼ିବାକୁ ଡରିଲେଣି । ନନ୍ଦନକାନନ, ତମାଣ୍ଡୋ ଓ ଧଉଳି ଥାନାରେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନାହାନ୍ତି । ସେପଟେ ବଡ଼ଗଡ଼ ଓ ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ଥାନା ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ବଦଳି ହୋଇଛି । କରୋନା ବାହାନା ଦେଖାଇ ଏମାନେ ଥାନା ଛାଡିବାକୁ ନାରାଜ । ଡିଜିପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ତୁରନ୍ତ ରିଲିଭ୍‌ ହୁଅ । ହେଲେ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ମାନୁ ନାହାନ୍ତି ଅଫିସ୍‌ରମାନେ ।

ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ବସିଛନ୍ତି ଶରତ ସାହୁ, ଭରତ ସାହୁ ଭଳି ୫ରୁ ଅଧିକ ଅଫିସ୍‌ର। ସରକାରଙ୍କ ତହବିଲ୍‌ରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେଇ ଏମାନେ ବସି ରହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଥାନା ଫାଙ୍କା ପଡିଛି । ଏହି ସବୁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଅପରାଧୀମାନେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କଲେଣି । ତୁରନ୍ତ ଏ ସବୁ ଥାନାରେ ଯଦି ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟିଂ ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଆହୁରି ସାଂଘାତିକ ହେବ । ଧଉଳି ଥାନାରୁ ବଦଳି ହୋଇ ଆସିଥିବା ଜୟଦେବ ବିଶ୍ୱଜିତ ଏବେ ଜିଆରପି ଥାନା ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ।