PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ପୁଣି ଭାରତ ଫେରିବ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ! ୱେଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ ୱାଚ୍‌ ମୋଡ୍‌ରେ ସର୍ଟ-ଭିଡିଓ ଆପ୍‌ ନିବେଶକ

https://www.timesnownews.com/

ମୁମ୍ବାଇ,୧୧/୦୮: ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ପୁଣିଥରେ ଭାରତ ଫେରିବା ନେଇ ଆକଳନ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଚାଇନାଭିତ୍ତିକ ଏହି ଆପ୍‌ର ଭାରତ ବ୍ୟବସାୟକୁ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ କିଣିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛି ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିବା ପରେ ଏହି ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିଚାଲିଛି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ର ଆମେରିକା ବ୍ୟବସାୟକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଏହାର ପୃଷ୍ଠପୋଷକ କମ୍ପାନି ବାଇଟ୍‌ଡ୍ୟାନ୍ସ ସହ ଟ୍ୱିଟର୍‌ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲୋଚନା କରିଛି ବୋଲି ଶନିବାର ୱାଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଏବେ ଭାରତରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ର ବିକଳ୍ପ ଦେଶୀ ସର୍ଟ-ଭିଡିଓ ଆପ୍‌ରେ ପୁଞ୍ଜି ଖଟାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ଥିବା ନିବେଶକମାନେ ୱେଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ ୱାଚ୍‌ ମୋଡ୍‌ରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ୍ପଷ୍ଟତା ନ ଆସିବା ଯାଏ କୌଣସି ଆପ୍‌ରେ ନିବେଶ କରିବା ନେଇ ବିଚାର କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ।

ଇନ୍‌ଭେଣ୍ଟସ୍‌ କ୍ୟାପିଟାଲ ପାର୍ଟନର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଋତ୍ୱିକ୍‌ ଦୋଶୀ କହିଛନ୍ତି, ଏବେ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ସବୁକିଛି ବଦଳିବାରେ ଲାଗିଛି । ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ର ନକଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ ନୂଆ ସର୍ଟ-ଭିଡିଓ ସେୟାରିଂ ଆପ୍‌ରେ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁମାତ୍ରାରେ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ମଧ୍ୟ ଆସିବ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ର ଆମେରିକା ଓ ଭାରତ ବ୍ୟବସାୟ ଅଧିଗ୍ରହଣ ନେଇ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟତା ଆସିନାହିଁ । ଯଦି ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ପୁଣିଥରେ ଭାରତ ଫେରିବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିବ, ତେବେ ଅନ୍ୟ ଭିଡିଓ ସେୟାରିଂ ଆପ୍‌ରେ ମୋଟା ନିବେଶ ନେଇ ପୁନଃବିଚାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତେଣୁ ଏବେ ଆମ କମ୍ପାନି ସମେତ ବହୁ ନିବେଶକ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ର ଡିଲ୍‌ରେ ସ୍ପଷ୍ଟତା ଆସିବା ଯାଏଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି ।