PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡେଲଟା ଛକରେ ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍‌ , କେଜିଏ ସୁନା, ୧୦ କେଜି ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଓ କ୍ୟାସ୍‌ ବକ୍ସରୁ ଦେଢ଼ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ପୁଣି ୭ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନା,ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଡୁବୁରିରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ ଇଏସ୍‌ଆଇ ହସ୍ପିଟାଲ । ଏଠାରେ ୧୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲ ହେବ । ଏନେଇ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ।
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ESICର ଉପ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ – ESICର ବୈଠକରେ ଅନୁମୋଦନ ଦେଲେ ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀଠୁ ୭୦ କିମି ଦୂରରେ ବାତ୍ୟା ଜୱାଦ୍, ଆସନ୍ତାକାଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆଡ଼କୁ ଗତି କରିବ
  • ||
  • ଜାମଗାଁ: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଣେ ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଭାରସାମ୍ଯ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କଟକ : ‘ଜୱାଦ’ ପ୍ରଭାବରେ କଟକରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୨୦.୫୧ ମିମି ବୃଷ୍ଟିପାତ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ମ.ରାମପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଏବଂ ହେଲପର୍‌
  • ||
  • ସୋର : ଜଳିଗଲା ୨ ମହଲା ଘର, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାନୁଆରୀରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ଘାତକ: ଆଇଆଇଟି କାନପୁର ସତର୍କବାଣୀ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦଳିମକଚି ନଷ୍ଟ କରିଦେଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅବପାତ ରୂପ ନେଲା ବାତ୍ୟା ଜୱାଦ, ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ, ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଟଳିଲା ବାତ୍ୟା ବିପଦ, ଉଜୁଡ଼ିଲା ଚାଷ, ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଉଜୁଡିଲା ଫସଲ, ଚାଷୀ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡ଼କ
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡି ବସିଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଧାନ ଜବତ
  • ||

ଅପରାଧୀ ଲିଙ୍କ୍: ବିଜେଡ଼ି-ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ, ଟିଟୋ ଭାଇ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଅଛି: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨/୨: ଟିଟୋ ଭାଇ ସପୋ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ରହିଛି । ତଥାପି ପୁଲିସ କାହିଁକି ନୀରବ ରହିଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ବିଜେପିର ଦୁଇ ନେତାଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମ ପୁଲିସର ନୋଟିସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଆଇନର ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ରେ କେହି ନାହାନ୍ତି । ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଅଛି, ତେବେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ, ଦଣ୍ଡ ଦିଅନ୍ତୁ । ଡିଜିପିଙ୍କୁ କହି ଜେଲ୍ ପଠାନ୍ତୁ । ବିଜେପି ଏହାକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବ ।
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯେଉଁ କୃଷ୍ଣ ନାୟକ କଥା କହୁଛନ୍ତି, ସେ ଜଣେ ରାଜନୈତିକ ଲୋକ । ସେ ଗତ ବିଧାନସଭାରେ ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ସରକାର କିନ୍ତୁ ନିଜ ଦୋଷ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ମାସ ତଳେ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଟିଟୋର ଭାଇ ସପୋ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ କାହିଁକି ଜେରା କରିନାହିଁ ।
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୪ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଚିଟ୍ଫଣ୍ଡରେ ଲୁଟ୍ ହୋଇଛି । ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ସିବିଆଇକୁ ଗଲା । ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତବେଳେ ସରୋଜସାହୁଙ୍କ ନାମ ଆସିଲା । ତାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଜେରା କଲା । ତେବେ ଏ ସରୋଜ ସାହୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଜେଡ଼ି ନେତା କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେହି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାନ୍ତି । ଚିଟଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆଗେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ, ବିଜେଡ଼ି ଏହାକୁ ରାଜନୈତିକ ଅକ୍ରୋଶକହୁଛି । ଏଥିରେ ଚୋର ମୁହଁ ଟାଣ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ବୋଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି କେନ୍ଦ୍ର ବଜେଟରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ଓ କାଳିଆ ଯୋଜନା ନେଇ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, କେବଳ କାଗଜରେ ଭଲ ଯୋଜନା ବୋଲି ଲେଖିଦେଲେ ହେବନି। ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଦରକାର । ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ପ୍ରଥମେ କଣ୍ଟିଜେନ୍ସି ପାଣ୍ଠିରୁ ଆଣି ୬ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ୧୨ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଲେ । ଏହି ତାଲିକାରେ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନାଁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆସୁଛି । ଯଦି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନାକୁ ଭଲ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି, ତେବେ କାଳିଆ ତାଙ୍କୁ ସଦ୍ବୁଦ୍ଧି ଦେଉ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ୫ବର୍ଷ ହେଲାଣି ସରକାର ଭାଗଚାଷୀଙ୍କୁ ଆଇନଗତ ଅଧିକାର ଦେବା କଥା କହୁଛନ୍ତି । ଏଯାଏଁ ଆଇନ ଆସିନି । ଭୂମିହିନୀ ଓ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀ ତାଲିକା ବି ତିଆରି ହୋଇନି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବାରମ୍ବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ଯୋଜନା ଭଳି ମହତ୍ୱକାଂକ୍ଷୀ ଯୋଜନା ସହ ଅନ୍ୟ କୋ÷ଣସି ଯୋଜନାକୁ ତୁଳନା କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ ।