PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଅପରାଧୀ ଲିଙ୍କ୍: ବିଜେଡ଼ି-ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ, ଟିଟୋ ଭାଇ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଅଛି: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨/୨: ଟିଟୋ ଭାଇ ସପୋ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ରହିଛି । ତଥାପି ପୁଲିସ କାହିଁକି ନୀରବ ରହିଛି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ବିଜେପିର ଦୁଇ ନେତାଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମ ପୁଲିସର ନୋଟିସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଆଇନର ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ରେ କେହି ନାହାନ୍ତି । ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଅଛି, ତେବେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ, ଦଣ୍ଡ ଦିଅନ୍ତୁ । ଡିଜିପିଙ୍କୁ କହି ଜେଲ୍ ପଠାନ୍ତୁ । ବିଜେପି ଏହାକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବ ।
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯେଉଁ କୃଷ୍ଣ ନାୟକ କଥା କହୁଛନ୍ତି, ସେ ଜଣେ ରାଜନୈତିକ ଲୋକ । ସେ ଗତ ବିଧାନସଭାରେ ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ସରକାର କିନ୍ତୁ ନିଜ ଦୋଷ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ମାସ ତଳେ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଟିଟୋର ଭାଇ ସପୋ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ । ପୁଲିସ କାହିଁକି ଜେରା କରିନାହିଁ ।
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୪ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଚିଟ୍ଫଣ୍ଡରେ ଲୁଟ୍ ହୋଇଛି । ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ସିବିଆଇକୁ ଗଲା । ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତବେଳେ ସରୋଜସାହୁଙ୍କ ନାମ ଆସିଲା । ତାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ଜେରା କଲା । ତେବେ ଏ ସରୋଜ ସାହୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଜେଡ଼ି ନେତା କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେହି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାନ୍ତି । ଚିଟଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆଗେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ, ବିଜେଡ଼ି ଏହାକୁ ରାଜନୈତିକ ଅକ୍ରୋଶକହୁଛି । ଏଥିରେ ଚୋର ମୁହଁ ଟାଣ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ବୋଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି କେନ୍ଦ୍ର ବଜେଟରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ଓ କାଳିଆ ଯୋଜନା ନେଇ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, କେବଳ କାଗଜରେ ଭଲ ଯୋଜନା ବୋଲି ଲେଖିଦେଲେ ହେବନି। ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଦରକାର । ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ପ୍ରଥମେ କଣ୍ଟିଜେନ୍ସି ପାଣ୍ଠିରୁ ଆଣି ୬ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ୧୨ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଲେ । ଏହି ତାଲିକାରେ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନାଁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆସୁଛି । ଯଦି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନାକୁ ଭଲ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି, ତେବେ କାଳିଆ ତାଙ୍କୁ ସଦ୍ବୁଦ୍ଧି ଦେଉ । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ୫ବର୍ଷ ହେଲାଣି ସରକାର ଭାଗଚାଷୀଙ୍କୁ ଆଇନଗତ ଅଧିକାର ଦେବା କଥା କହୁଛନ୍ତି । ଏଯାଏଁ ଆଇନ ଆସିନି । ଭୂମିହିନୀ ଓ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀ ତାଲିକା ବି ତିଆରି ହୋଇନି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବାରମ୍ବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ଯୋଜନା ଭଳି ମହତ୍ୱକାଂକ୍ଷୀ ଯୋଜନା ସହ ଅନ୍ୟ କୋ÷ଣସି ଯୋଜନାକୁ ତୁଳନା କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର