ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନ ହ୍ରାସ ହେଲା ସୁନା ଦର, ଜାଣନ୍ତୁ ସୁନା-ରୂପାର ନୂଆ ରେଟ୍

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୧: ସୁନା-ରୂପା କିଣିବା ପାଇଁ ଇଛୁକ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସୋମବାର ୧୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା ଦାମ୍ ୨୩୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ସୁନା ଭଳି ରୂପା ଦାମ୍ ମଧ୍ୟ ତଳକୁ ଖସିଛି । ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପା ଦାମ୍ ୩୭୬ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ସୁନାର ନୂଆ ଦାମ୍
ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଫା ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ୪୦,୬୬୮ ଟଙ୍କାରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୦,୪୩୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମ ହୋଇଯାଇଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ  ୩ ଦିନରେ ସୁନା ୧୦୮୨ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଛି ।

ରୂପାର ନୂଆ ଦାମ୍
ସୁନା ଦାମ୍ ଭଳି ରୂପା ଦାମ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଫା ବଜାରରେ ଏକ କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାର ଦାମ୍ ୪୮,୦୧୧ ଟଙ୍କାରୁ ହ୍ରାସ ପାଇ ୪୭,୬୩୫ ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଇଛି । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ୧୫୫୦ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସ  ଓ ରୂପା ୧୭.୯୭ ଡଲାର୍ ପ୍ରତି ଆଉନ୍ସ ରହିଛି ।

HDFC ସିକ୍ୟେରିଡିଜର ସିନିୟର ଆନାଲିଷ୍ଟ(କମୋଡିଟିଜ୍) ତପନ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି କି ଡଲାକ୍ ମୁକାବିଲାରେ ଟଙ୍କାରେ ମଜଭୂତି ଆସିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଏବଂ ବିଦେଶୀ ବଜାରରେ ସୁନାର ବିକ୍ରି ଯୋଗୁଁ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ସୁନା ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାଜସ୍ଥାନ ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

ଲାଲ୍‌ କିଲ୍ଲାରୁ ସାଇବର ଓ୍ୱାର ପ୍ରତିହତ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ବଡ ଘୋଷଣା

ଇଏ ସେହି ମହିଳା, ଯିଏ ପୁରା ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ତିଆରି କରନ୍ତି Indian Flag

କରୋନା କାଳରେ ଚାଲିଛି ଅରବପତିଙ୍କ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ପାର୍ଟି, ଅତିଥିଙ୍କର ପ୍ରତି ୧୫ ମିନିଟରେ ହେଉଛି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ

କୋଭିଡ୍‌ ପାଇଁ ରୁଷ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚ ଟିକା ଉତ୍ପାଦନ ଆରମ୍ଭ

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ନଥିଲା ଡେଥ୍ ଟାଇମ୍, ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ଓକିଲ