PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁର୍ଲା ଭିସୁଟ୍ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗ , ଓସ୍କାର ମେଡିକେୟାର କମ୍ପାନୀକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କଲା ରାଜ୍ୟ ଔଷଧ ନଗମ , ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋର ଗିରଫ , ୫ଟି ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜବତ କରାଯାଇଛି, ବାଣପୁର ଦକ୍ଷ ପ୍ରଜାପତି ମନ୍ଦିରରୁ ୨୭ଟି ମୂର୍ତ୍ତି ରୋରୀ ହୋଇଥିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ହତ୍ୟାକାରୀ ରମେଶ କୁମ୍ଭାରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ୧୦ କି.ମି ବୁହା ହୋଇ ମେଡିକାଲ ଆସିଲେ ମୁନିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଉଚେତପାରୁ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ରୋଗୀ
  • ||
  • କଟକ : ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବୋର୍ଡରୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଗଲା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର
  • ||
  • ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା – ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ ବିଶ୍ୱାଳର TI ପରେଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ , CBI ପକ୍ଷରୁ ସିବିଆଇର ସ୍ପେଶାଲ ସିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ : କୋଭିଡ୍ କଟକଣାରେ ହେବ ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କର ଜାଗର ଯାତ୍ରା, ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ , ଆଠଗଡ଼ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଜାମ୍ୱର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗରେ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେଲେ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବାକୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଚେତାବନୀ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ନାଲକୋନଗର ଥାନା ଗୋପିନାଥପୁର ଗାଁ ପାଖ ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ୧୯ ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉଳ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭାଲୁପାଲିରେ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ମହିଳା ମୃତ୍ୟୁ, ମିଳିନି ପରିଚୟ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ୍ବଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ମିଳିଲା ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ଗତ ୧୯ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୦ ଜଣ ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ଵ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ଜଳଯୋଗାଣ ଆଦି ମୌଳିକ ଭିତ୍ତିଭୂମିର କରିବେ ତଦାରଖ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍ ଜବତ କଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ପୋଲିସ, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ତିହିଡି: ନନ୍ଦପୁରବଜାରଠାରୁ ୨୩ ଲଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ମିଠାରେ ନିଶାଦେଇ ଲୁଟିଲେ ଭଡାଟିଆ ଯୁବକ, ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ନେଇ ମାରିଲେ ଛୁ…
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ୭କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍‌ ଜବତ , ସୁଙ୍କି ଆଉଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରୁ ଜବତ କଲା ପଟାଙ୍ଗି ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଦେଓଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପାଲି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା କଣ୍ଟେନର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ : ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ବେଳେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଉଦଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଉଦଳା ପୋଲିସ, ୨ ମହିଳା ଦଲାଲ ଅଟକ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର ଭିସୁଟ୍‌ରେ ୨୫ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ -ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‌ କିଟ୍‌ ଖରାପରୁ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା , ଏନେଇ ଏସିଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • କୋହଲି ହାସଲ କଲେ ଖାସ୍‌ ସଫଳତା , ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କର କ୍ଲବ୍‌ରେ ହେଲେ ସାମିଲ୍, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫଲୋୟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||

ଆଜି ପ୍ରପୋଜ୍‌ ଡେ’: କେଉଁଠି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ତ ଆଉ କେଉଁଠି…

source:www.ndtv.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ପାଦ ଥାପିଛି ଋତୁରାଜ ବସନ୍ତ । କୋଇଲିର କୁହୁକୁହୁ ତାନ, ହଳଦି ବସନ୍ତର କିଚିରି ମିଚିରି ଡାକ ଆଉ ରଙ୍ଗବେରଙ୍ଗର ଭଳିକି ଭଳି ଫୁଲ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରିଛି ଆନମନା । ମନରେ ଭରିଛି ସ୍ନେହ, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଆଉ ଭଲ ପାଇବା । ଦେହରେ ଲଗାଇଛି ପ୍ରେମର ଶୀହରଣ । ପୁଣି ପ୍ରେମ ସପ୍ତାହ କରିଛି ପ୍ରେମମନସ୍କ । ମନର କଥା, ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିବିାକୁ ବର୍ଷ ତମାମ ଅପେକ୍ଷା କରଥିବିା ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଛି ପ୍ରକୃଷ୍ଠ ସମୟ । ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାଲେଣ୍ଟାଇନସ୍‌ ସପ୍ତାହର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ, ପ୍ରପୋଜ୍‌ ଡେ’ । ଏଥିପାଇଁ ଆଖିରେ ନିଦ ନାହିଁ । ଚଗଲା ମନ ବି ବୋଲ ମାନୁନି । ଚାହୁଁଛି ଉଡ଼ି ଯିବାକୁ, ପ୍ରେମର ମାନସୀ ପାଖକୁ । ଆଉ ମନ ଖୋଲି ଦେବାକୁ, ଫିଲ୍‌ ମାଇଁ ଲଭ୍‌ ଜାନୁ । ପ୍ରପୋଜ୍‌ ଡେ’କୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବାକୁ କିଛି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଯୋଜନା କରି ସାରିଛନ୍ତି । କିଏ ସିନେମା ଦେଖିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିଛି ତ ଆଉ କିଏ ହୋଟେଲ୍‌, ରେସ୍ତୋରାଁରେ ଦିନ କାଟିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । କିଛି ଜଣ ମନର ମାନସୀକୁ ନେଇ ଦୂର ଜାଗା ବୁଲିଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ୍‌ ଓ ରେସ୍ତୋରାଁରେ ବି ଏଥିପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ କିଏ ୱାନ୍‌ ପ୍ଲସ୍‌ ୱାନ୍‌ ଅଫର ଦେଇଛି ତ ଆଉ କିଏ ଲଭର୍‌ ପଏଣ୍ଟ ଖୋଲିଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଯେପରି କୌଣସି ସମସ୍ୟାରେ ନ ପଡ଼ନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ
ଦିଆଯାଇଛି । ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‍ ଡେ’ ପାଇଁ ଏ ବର୍ଷ ଟେଡି, ରେଡ୍‌ ହାର୍ଟ ଛଡ଼ା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‍ କଣ୍ଢେଇ ବଜାରକୁ ଆସିଛି । ଯାହାର ଦାମ୍‌ ୪୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି । ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାର ଫଟୋ ଫ୍ର୍ରେମ୍‍, ସୋ ପିସ୍‍, କଫି ମଗ୍‌ ଚାହିଦା ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‍ଙ୍କ ପାଇଁ ଫଟୋ ଫ୍ରେମ୍‍, କଫିମଗ୍‍, ଡଜିାଇନର ମହମବତୀ ଆଦି କିଣିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ବେଳେ ପୁରୁଷମାନେ ହାର୍ଟ ପ୍ଲେଟେଡ ବ୍ରେସ୍‌ଲେଟ୍‌, ରଙ୍ଗି, ଚକ୍‌ଲେଟ୍‌ ବକ୍ସ, ଟେଡି କଣିୁଛନ୍ତି । ଏହାଛଡ଼ା ବଜାରରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାର କେକ୍‌ ବି ବିକ୍ରି ହେଉଛି ।

source:http://www.giftsmela.com

ପାର୍କ ଜଗିବ ପୁଲିସ୍‌
ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସପ୍ତାହକୁ ନଜରରେ ରଖି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ରୋଡ୍‌ ମ୍ୟାପ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପୁଲିସ୍‌ ସବୁ ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି । ‘ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡେ’ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୧୪ ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଟୁଇନ୍‌ ସିଟିର ସମସ୍ତ ପାର୍କରେ କଡ଼ା ପ୍ରହରା ଦେବ । ଏହି ଦିନ ଯଦି କୌଣସି ସଂଗଠନ ପାର୍କରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତି କି ମଲ୍‌ ଭିତରେ ଅଶୋଭନୀୟ ଆଚରଣ କରନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କମିଶନର ଡ. ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏମିତିକି ଯଦି କୌଣସି ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦେଲେ ଏତଲା ମୁତାବକ ବିହିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।