PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ଟମାଟୋ କିଲୋ ୧୮୦ ଟଙ୍କା, ଅନ୍ଯ ପରିବା ଦାମ୍ ମଧ୍ଯ ଆକାଶଛୁଆଁ

source:http://leadpakistan.com.pk

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣପରେ ସାରା ଦେଶବାସୀ କ୍ରୋଧରେ ଜଳୁଛନ୍ତି । ଏବେ ଦେଶର ଚାଷୀ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିଜ ଦମ୍ ଦେଖାଇଦେଇଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଚାଷୀ ନିଜ ଉତ୍ପାଦନକୁ ପାକିସ୍ତାନ ନପଠାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଚାଷୀଭାଇମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଫଳ ଓ ପରିବା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉ ପଛେ କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିକିବୁନି ।

source:www.dawn.com

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଚାଷୀମାନେ ଟମାଟୋ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସବୁଟାରୁ ଅଧିକ ଫଳ ଓ ପରିବା ଆଜାଦପୁର ମଣ୍ଡିରୁ ରପ୍ତାନୀ କରାଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେଠାର ବ୍ୟାପାରୀମାନେ ନିଜ ଉତ୍ପାଦକୁ ପାକିସ୍ତାନ ନପଠେଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

source:tribune.com.pk

ଏବେ ପାକିସ୍ତାନବାସୀଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଛି । ଭାରତରେ ଯେଉଁ ଟମାଟୋ ୧୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ମିଳୁଛି ସେହି ଟମାଟୋ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଲାହୋର ମାର୍କଟରେ ୧୮୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ଛୁଇଁଛି । ସାଉଥ୍ ଏସିଆର ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ନିଜ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଟମାଟୋ ବ୍ଯତୀତ ପାକିସ୍ତାନରେ ପିଆଜ ମୂଲ୍ଯ ମଧ୍ଯ ବଢିଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ପିଆଜ ୧୫ ଟଙ୍କା କିଲୋ ମିଳୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହାର ଦାମ୍ ବଢି ୩୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ମଧ୍ଯ ଅନ୍ୟ ପରିବା ଦାମ୍ ଆକାଶଛୁଆଁ ହୋଇଯାଇଛି  । ଆଳୁ ୩୦-୩୫, କାକୁଡି ୮୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ, ସିମଲା ଲଙ୍କା ୮୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ, ଭେଣ୍ଡି କିଲୋ ୧୨୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନ ପରିବା ମାର୍କଟରେ ଏପରି ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ୨୦୧୭ରେ ମଧ୍ଯ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ୨ ଦେଶ ମଧ୍ଯରେ ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ପରିବା ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଆଳୁ କିଲୋ ୩୦୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର