PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ଟମାଟୋ କିଲୋ ୧୮୦ ଟଙ୍କା, ଅନ୍ଯ ପରିବା ଦାମ୍ ମଧ୍ଯ ଆକାଶଛୁଆଁ

source:http://leadpakistan.com.pk

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣପରେ ସାରା ଦେଶବାସୀ କ୍ରୋଧରେ ଜଳୁଛନ୍ତି । ଏବେ ଦେଶର ଚାଷୀ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିଜ ଦମ୍ ଦେଖାଇଦେଇଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଚାଷୀ ନିଜ ଉତ୍ପାଦନକୁ ପାକିସ୍ତାନ ନପଠାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଚାଷୀଭାଇମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଫଳ ଓ ପରିବା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉ ପଛେ କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିକିବୁନି ।

source:www.dawn.com

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଚାଷୀମାନେ ଟମାଟୋ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସବୁଟାରୁ ଅଧିକ ଫଳ ଓ ପରିବା ଆଜାଦପୁର ମଣ୍ଡିରୁ ରପ୍ତାନୀ କରାଯାଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେଠାର ବ୍ୟାପାରୀମାନେ ନିଜ ଉତ୍ପାଦକୁ ପାକିସ୍ତାନ ନପଠେଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

source:tribune.com.pk

ଏବେ ପାକିସ୍ତାନବାସୀଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଛି । ଭାରତରେ ଯେଉଁ ଟମାଟୋ ୧୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ମିଳୁଛି ସେହି ଟମାଟୋ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଲାହୋର ମାର୍କଟରେ ୧୮୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ଛୁଇଁଛି । ସାଉଥ୍ ଏସିଆର ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ନିଜ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଟମାଟୋ ବ୍ଯତୀତ ପାକିସ୍ତାନରେ ପିଆଜ ମୂଲ୍ଯ ମଧ୍ଯ ବଢିଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ପିଆଜ ୧୫ ଟଙ୍କା କିଲୋ ମିଳୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହାର ଦାମ୍ ବଢି ୩୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ ହୋଇଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ମଧ୍ଯ ଅନ୍ୟ ପରିବା ଦାମ୍ ଆକାଶଛୁଆଁ ହୋଇଯାଇଛି  । ଆଳୁ ୩୦-୩୫, କାକୁଡି ୮୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ, ସିମଲା ଲଙ୍କା ୮୦ ଟଙ୍କା କିଲୋ, ଭେଣ୍ଡି କିଲୋ ୧୨୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନ ପରିବା ମାର୍କଟରେ ଏପରି ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ୨୦୧୭ରେ ମଧ୍ଯ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ୨ ଦେଶ ମଧ୍ଯରେ ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ପରିବା ରପ୍ତାନୀ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଆଳୁ କିଲୋ ୩୦୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ।