PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

ବିଦେଶ ଯାତ୍ରାରେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିବାର ସାଜିଲା ବିସିସିଆଇର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା

source:www.indiatoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧/୨: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବୋର୍ଡ ଏବେ ନୂଆ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଅଧିକ ସମୟ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଥିବାବେଳେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ରହିପାରିବେ । ସେଥିପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସମୟ ସ୍ଥିର କରିଛି ବିସିସିଆଇ । ଏହି ସମୟରେ ଖେଳାଳୀମାନେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ରହିପାରିବେ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିସିସିଆଇକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ବୋର୍ଡର ଖେଳାଳୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ଯିବା ଆସିବାକୁ ନେଇ ବହୁତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୪୦ ଥିଲା । ଏତେ ଲୋକଙ୍କୁ  ଏକସହିତ ନେବା ଆଣିବାରେ ୨ଟି ବସ୍ ଭଡାରେ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏବଂ ଏତେ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ମଧ୍ୟ ସହଜ ନଥିଲା । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ବିସିସିଆଇ ଲମ୍ବା ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ୨ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା ।   

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ନିଜ ସହିତ ପତ୍ନୀ କିମ୍ବା ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବୋର୍ଡ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଟୁର୍ ଆରମ୍ଭରେ ୧୦ ଦିନ ପରେ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା । ଅବଶ୍ୟ ବୋର୍ଡକୁ ପରିବାର ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ରଖିବା କିଛି ମହଙ୍ଗା ପଡିନଥାନ୍ତା କାରଣ ଖେଳାଳୀମାନେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ବିଲ୍ ନିଜେ ପୈଠ କରିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଜିନିଷପତ୍ର ନେବାଆଣିବା ତଥା ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ରୂପେ ଠିଆହେଲା ।

ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଯେତେ କମ୍ ସଦସ୍ୟ ଥିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବାରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ । ବୋର୍ଡ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ପାଇଁ ମଇଦାନ ବାହାରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ । ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିବାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରୁମ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ବୋର୍ଡ ହାତରେ ଥାଏ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱ କପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବେ ଏବଂ ଆମ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭାଳିବା ଟିକିଏ କଷ୍ଟ ହୋଇପଡିବ ।

ଗତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ମଧ୍ଯ ବୋର୍ଡ ଖୁସି ନଥିଲା । କାରଣ କିଛି ଖେଳାଳୀ ଯେଉଁମାନେ ନିୟମିତ ନଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିଥିଲେ । ବୋର୍ଡର କହିବା ଅନୁସାରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମ୍ୟାନେଜ କରିବା ବହୁତ କାଠିକର ପାଠ ଥିଲା । କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚର ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିବା ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର