PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ବିଦେଶ ଯାତ୍ରାରେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିବାର ସାଜିଲା ବିସିସିଆଇର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା

source:www.indiatoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧/୨: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବୋର୍ଡ ଏବେ ନୂଆ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଅଧିକ ସମୟ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଥିବାବେଳେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ରହିପାରିବେ । ସେଥିପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସମୟ ସ୍ଥିର କରିଛି ବିସିସିଆଇ । ଏହି ସମୟରେ ଖେଳାଳୀମାନେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ରହିପାରିବେ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିସିସିଆଇକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ବୋର୍ଡର ଖେଳାଳୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ଯିବା ଆସିବାକୁ ନେଇ ବହୁତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୪୦ ଥିଲା । ଏତେ ଲୋକଙ୍କୁ  ଏକସହିତ ନେବା ଆଣିବାରେ ୨ଟି ବସ୍ ଭଡାରେ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏବଂ ଏତେ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ମଧ୍ୟ ସହଜ ନଥିଲା । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ବିସିସିଆଇ ଲମ୍ବା ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ୨ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା ।   

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ନିଜ ସହିତ ପତ୍ନୀ କିମ୍ବା ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବୋର୍ଡ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଟୁର୍ ଆରମ୍ଭରେ ୧୦ ଦିନ ପରେ ରହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା । ଅବଶ୍ୟ ବୋର୍ଡକୁ ପରିବାର ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ରଖିବା କିଛି ମହଙ୍ଗା ପଡିନଥାନ୍ତା କାରଣ ଖେଳାଳୀମାନେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ବିଲ୍ ନିଜେ ପୈଠ କରିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଜିନିଷପତ୍ର ନେବାଆଣିବା ତଥା ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ରୂପେ ଠିଆହେଲା ।

ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଯେତେ କମ୍ ସଦସ୍ୟ ଥିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବା ସହଜ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ଭାଳିବାରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ । ବୋର୍ଡ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ପାଇଁ ମଇଦାନ ବାହାରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ । ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିବାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରୁମ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ବୋର୍ଡ ହାତରେ ଥାଏ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱ କପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବେ ଏବଂ ଆମ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭାଳିବା ଟିକିଏ କଷ୍ଟ ହୋଇପଡିବ ।

ଗତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ମଧ୍ଯ ବୋର୍ଡ ଖୁସି ନଥିଲା । କାରଣ କିଛି ଖେଳାଳୀ ଯେଉଁମାନେ ନିୟମିତ ନଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିଥିଲେ । ବୋର୍ଡର କହିବା ଅନୁସାରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମ୍ୟାନେଜ କରିବା ବହୁତ କାଠିକର ପାଠ ଥିଲା । କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚର ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିବା ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର