PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରକରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୨।୪: ଜମ୍ମୁ ଏବଂ କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ଟ୍ରକରେ ନିଆଁ ଳାଗିଯାଇଛି। ଯାହାଫଳରେ ନିଆଁରେ ସମୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି ଏହି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍। ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଭିତରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ପରେ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବାରେ ଲାଗିଛି ଏହି ସବୁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ଯାଉଥିଲା ନା ଆଉ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ, ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ଏବେ ଚେଷ୍ଟା ଚାଲିଛି।

ଏହି ଘଟଣା ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଳାର କାଞ୍ଜିଗୁଡା ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଟ୍ରକରେ ନିଆଁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲାଗିଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଟ୍ରକ ଜମ୍ମୁରୁ ଅଭିମୁଖେ ଶ୍ରୀନଗର ଯାଉଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ କିଛି ଅଧା ପୋଡି ଯାଇଥିବା ନୋଟ୍ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ନୋଟ୍ ଗୁଡିକ ସବୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏବେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଭିତରେ ଆସିଥିବା ଏହି ଘଟଣାରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ସାରାଦେଶରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା, ମଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ଦେଶର ବହୁ ଅଂଶରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଚି, ଯାହା ଉପରେ ବଡ ଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହର କରାଯାି ବହୁ ପରିମାଣରେ ନଗଦ ନୋଟ୍ ଜବତ୍ କରାଯାଇଛି। ସାରା ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନଗଦ ନୋଟ୍ ଏବଂ ଉପହାର ଆଦି ଜବତ ହୋଇସାରିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର