PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଗୋଡ଼ାଇବାରୁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଲା ଚାଳକ, ଘର ଭିତରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍‌

ଅନୁଗୁଳ,୨୨ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅନୁଗୁଳ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗ୍‌ ଇଲାକାରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଛାତି ଥରାଇ ଦେଇଛି । ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଡିଭାଇଡ଼ର୍‌ ପାର୍‌ ହୋଇ ଅପର ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଥିବା ଏକ ଘର ଭିତରକୁ ପଶି ଯାଇଥିଲା । ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଚାରି ଚାରିଟି ଜୀବନ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛି । ରାତିରେ ପୁଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଅଭାବରୁ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ଲୁଟେରାଙ୍କ ରାଜ୍‌ ଚାଲିଛି । ଲୁଟେରାଙ୍କ ଦୌରାତ୍ମ୍ୟରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ଚାଳକ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖସି ପଳାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।
ପ୍ରକାଶ ଯେ, ନିଶା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳସ୍ଥିତ ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ କାରଖାନାରେ ଆଇରନ୍‌ ଓର୍‌ ଖଲାସ କରି ଟ୍ରକ୍‌ (ଓଆର୍‌୦୯ଜି୫୨୩୨)ଟି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗ ଅମଲାପଡ଼ା ଇଲାକାରେ ଗତ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟା ବେଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ବାମ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ଟି ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଡିଭାଇଡ଼ର୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ଯିବା ସହ ଅପର ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଥିବା ବାବୁଲି ସେଠଙ୍କ ପାଚେରୀରେ ପିଟି ହୋଇଥିଲା । ପାଚେରୀ ଭାଙ୍ଗି ଟ୍ରକ୍‌ଟି ଠିକ୍‌ କାନ୍ଥ ପାଖରେ ସୌଭାଗ୍ୟକ୍ରମେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ରାତିରେ ଏ ନେଇ ପୁଲିସରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଗାନ୍ଧିମାର୍ଗରେ ରାତିରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ରୁ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଧମକଚମକ ଦେଇ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ କରୁଥିବା ପୁଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଏହାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହିଁ । ନିୟମିତ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ହେଉନଥିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏହାର ଫାଇଦା ନେଇ ଗାଡ଼ି ଚାଳକଙ୍କୁ ଜୋର୍‌ଜୁଲମ କରୁଛନ୍ତି । ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଦାଉରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖସିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ଗାନ୍ଧୀମାର୍ଗରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜୀବନହାନି ହେବାର ନଜିର ରହିଛି ।