ସିଗନାଲ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ମଧ୍ଯ କଟିବନି ‘ବିକ୍ରମ’ର ଚାଲାଣ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୯/୯: ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ୍ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ଚାଲାଣ ଉପରେ ଚାଲାଣ କଟିବା ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଅନେକ ଚାଳକ ବେପରୁଆ ଗାଡି ଚଳାଇ ଜୋରିମାନା ଭରିଛନ୍ତି । ଓଡିଶାରେ ରାଜ୍ଯସରକାର ଏହି ନୂଆ ନିୟମକୁ ୩ ମାସ କୋହଳ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ନିୟମକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରାଯାଉଛି । କାହାର ୩୩ ହଜାର ତ ଆଉ କାହାର ୪୭ ହଜାର ଫାଇନ୍ କଟିସାରିଛି । ତେବେ ଏହା ମଧ୍ଯରେ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛି ଯେ ‘ବିକ୍ରମ’ର ଚାଲାଣ କଟିବନି । ଏହା କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ନୁହେଁ ବରଂ  ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡର ‘ବିକ୍ରମ’ କଥା କୁହାଯାଉଛି ।

୬ ଓ ୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରିରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡର ‘ବିକ୍ରମ’ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଓହ୍ଲାଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଚନ୍ଦ୍ରପୃଷ୍ଠରୁ ୨.୧ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାର ଅର୍ବିଟରଠୁ ସମ୍ପର୍କ କଟିଗଲା । ସମସ୍ତେ ନିରାଶ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଆଉ କୌଣସି ସିଗନାଲ୍ ମିଳିପାରିଲାନି । ଏନେଇ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲା । ସେ ଲେଖିଥିଲା ଯେ ‘ପ୍ରିୟ ବିକ୍ରମ, ରେସପଣ୍ଡ କର । ତୁମେ ସିଗନାଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଥିବାରୁ ଆମେ ତୁମର ଚାଲାଣ କାଟିବୁନି ।‘ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଟ୍ୱିଟଟି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁଛି ।

ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨ର ଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବିକ୍ରମର କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନି । ଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଠିକ୍ ଅଛି । ଚନ୍ଦ୍ର ପୃଷ୍ଠରେ ସଫ୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ନକରି ଏହା ହଠାତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖସି ପଡିଥିଲା । ଏବେବି ବିକ୍ରମର କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ ଏବଂ ଭାଙ୍ଗିନାହିଁ ବୋଲି ଇସ୍ରୋ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ABP CVoterର ରିପୋର୍ଟ: ବିହାରରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବ କିଏ? ଜନତାଙ୍କ ନଜରରେ ଏହି ନେତା ହେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମୋ ସିନ୍ଦୂର ମୋର – ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଛୁରୀରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ମହିଳା !

ବିହାର ରାଜନୀତି: ଆଶାୟୀ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶ୍ରୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା, ତାଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା ଅପରାଧିକ ମାମଲା

ଆମେରିକାରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାଗଣା କୋରନା ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଡେନ୍‌

ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍‌ ୟୁଜର୍ସ ସାବଧାନ, ଭୁଲରେ ବି ଡାଉନଲୋଡ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୧୯ ଆପ୍ସ

ଟ୍ରାଫିକ୍ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଲେ ମହିଳା , ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ