PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଧୋତି-କୁର୍ତ୍ତା ପିନ୍ଧି ଭଗବାନ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବରଙ୍କ ପୂଜା କଲେ ରାହୁଲ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୩।୨: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ଆଜି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ତିରୁପତି ତିରୁମାଲାରେ ପାହାଡ ଉପରେ ଥିବା ମନ୍ଦିରରେ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବର ଭଗବାନଙ୍କର ପୂଜାର୍ଚନା କରିଛନ୍ତି। ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ବାରରେ ପହଁଞ୍ଚିବା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଖୁବ୍ ଯୋରଦାର ଭାବରେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ।

source: https://www.timesnownews.com

 ମନ୍ଦିରର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପାହାଡ ଉପରେ ଥିବା ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବର ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ୧୦ କିଲୋମିଟର ଚାଲିଚାଲି ଯିବା ପରେ ପୂଜା କରିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୨ ଘଣ୍ଟା ଲାଗିଥିଲା।ପାହାଡ ଉପରେ ପହଁଞ୍ଚିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଳ୍ପ ସମୟ ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି ଦେବସ୍ଥାନମ ଅତିଥିଗୃହରେ ରହିବା ପରେ ମନ୍ଦିର ଯାଇଥିଲେ।

source: https://www.timesnownews.com

 ପୂଜା କରିବା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ରେଶମୀ କପଡା, ପ୍ରସାଦ ଓ ଏକ ପବିତ୍ର ସୃତି ଚିହ୍ନ ଉପହାର ଭାବରେ ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରାୟ ୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାହୁଲ ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଥିଲେ।  ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ କରିସାରିବା ପରେ ରାହୁଲ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ବର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଷ୍ଟାଡିୟମର ଏକ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।