ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭୀମା ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କ ହତ୍ୟାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ସହ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡା,୧୮।୪: ଛତିଶଗଡର ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡାରେ ଗୁରୁବାର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ସଂଘର୍ଷ ବେଳେ ୨ ଜଣ ମାଓବାନୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭୀମା ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କର କନଭୟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ  ଏସିଏମ୍ ଭର୍ଗିସ। ତା ଉପରେ ୫ ଲକ୍ଷଙ୍କ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର ରହିଥିଲା। ମୃତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ୩୧୫ ଓ ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟଦାନର ୨ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗତ ୯ ତାରିଖରେ  ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କ କନଭୟ ଉପରେ ଆଇଆଇଡି ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ମଣ୍ଡାଭି ଓ ତାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ମୁତୟନ ଥିବା ୩ ଜଣ ଯବାନ ମଧ୍ୟ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ।

ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଡିଆରଜି ଯବାନ ସକାଳେ ସର୍ଚ୍ଚି ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ  କଟେକଲ୍ୟାଣ ଓ କୋଣ୍ଡା ମଧ୍ୟରେ ଦୌଲିକଡକାର ଜଙ୍ଗଳରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ କରିଥିଲେ। ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣରେ ମାଓବାଦୀମାଙ୍କ କମାଣ୍ଡର ଏସିଏମ୍ ଭର୍ଗିସ ଓ ଲିଙ୍ଗା ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଭର୍ଗିସ ବଡଧରଣର ମାଓବାଦୀ କମାଣ୍ଡର ଥିଲା ଓ ସେ ବହୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଯଦିଓ ଡିଆଇଜି ସୁନ୍ଦରରାଜ ପି କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ନେତା ଭିମା ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଭର୍ଗିସର ହାତ ରହିଥିଲା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଲଜ୍ଜା ! ବୋହୂର ସର୍ବସ୍ୱ ସାରିଲା ଶ୍ୱଶୂରଙ୍କର ପାପ ନଜର- ପୁଅକୁ ଗୁଳି କରି ଫେରାର

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ – କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଭାରତ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ୍‌ ଲେକ୍‌ ଏବଂ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରିଛି ‘ଅଦୃଶ୍ୟ କମାଣ୍ଡୋ’ -ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନେ କିଏ ଏବଂ ନେଇଛନ୍ତି କେଉଁ ତାଲିମ

ବିଦେଶରେ ଥିବା ୫୦ ଜଣ ବେଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଭାରତ ଅଣାଗଲା

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ, ଏହି ସବୁ ବିଷୟରେ କରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା

ଜହ୍ନରେ ହେବ ୧୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଟୟଲେଟ୍, ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବ ନାସା