PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭୀମା ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କ ହତ୍ୟାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ସହ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡା,୧୮।୪: ଛତିଶଗଡର ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡାରେ ଗୁରୁବାର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ସଂଘର୍ଷ ବେଳେ ୨ ଜଣ ମାଓବାନୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭୀମା ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କର କନଭୟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ  ଏସିଏମ୍ ଭର୍ଗିସ। ତା ଉପରେ ୫ ଲକ୍ଷଙ୍କ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର ରହିଥିଲା। ମୃତ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ୩୧୫ ଓ ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟଦାନର ୨ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗତ ୯ ତାରିଖରେ  ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କ କନଭୟ ଉପରେ ଆଇଆଇଡି ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ମଣ୍ଡାଭି ଓ ତାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ମୁତୟନ ଥିବା ୩ ଜଣ ଯବାନ ମଧ୍ୟ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ।

ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଡିଆରଜି ଯବାନ ସକାଳେ ସର୍ଚ୍ଚି ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ  କଟେକଲ୍ୟାଣ ଓ କୋଣ୍ଡା ମଧ୍ୟରେ ଦୌଲିକଡକାର ଜଙ୍ଗଳରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ କରିଥିଲେ। ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣରେ ମାଓବାଦୀମାଙ୍କ କମାଣ୍ଡର ଏସିଏମ୍ ଭର୍ଗିସ ଓ ଲିଙ୍ଗା ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜଣେ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଭର୍ଗିସ ବଡଧରଣର ମାଓବାଦୀ କମାଣ୍ଡର ଥିଲା ଓ ସେ ବହୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଯଦିଓ ଡିଆଇଜି ସୁନ୍ଦରରାଜ ପି କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପି ନେତା ଭିମା ମଣ୍ଡାଭିଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଭର୍ଗିସର ହାତ ରହିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର