ମା’ ସରକାରୀ ବସରେ କଣ୍ଡକ୍ଟର,ଏବେ ପୁଅକୁ ମିଳିଲା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ

ମୁମ୍ବାଇ,୩୧।୮:​‌ଦୁନିଆରେ ଏମିତି କୌଣସି ଲକ୍ଷ୍ୟ ନାହିଁ, ଯାହାର ରାସ୍ତା କଣ୍ଟକିତ ନୁହେଁ। ତେବେ ସେହି କଣ୍ଟକିଟ ରାସ୍ତାରେ ଯିଏ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ହାସଲ କରେ ସେ ନିହାତି ସଫଳତା ପାଏ। ଏବେ ଏହାର ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଅଣ୍ଡର-୧୯ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା କ୍ରିକେଟର ଅର୍ଥବ ଅଙ୍କୋଲେକର। ମାତ୍ର ୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅଥର୍ବଙ୍କ ବାପାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ତାଙ୍କର ମା’ ଏଥିରେ ଭାଙ୍ଗିନପଡି ପୁଅର ମୁହଁକୁ ଦେଖି ନିଜେ ଜୀବନ ଜୀବିକା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଥିଲେ। ଅର୍ଥବଙ୍କ ବାପା ମୁମ୍ବାଇର ସରକାରୀ ବସରେ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କର ମା’ ଏହି ଚାକିରି କରିଥିଲେ।

ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟାକୁ ପାର କରିବ ଅର୍ଥବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ମା’ ଆଜି ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି। ଅର୍ଥବଙ୍କ ଜନ୍ମ ୨୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୦୦ରେ ହୋଇଥିଲା। ଅର୍ଥବ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର। ସେ ମୁମ୍ବାଇର ରିଜଭି କଲେଜରେ ପଢୁଛନ୍ତି।ଅର୍ଥବ ଏବେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ବାପାଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ମନେପକାନ୍ତି। ପିଲାବେଳେ କିଭଳି ତାଙ୍କ ବେଡ୍ ପାଖରେ ତାଙ୍କ ବାପା ବ୍ୟାଟ୍ ଆଣି ରଖିଦେଉଥିଲେ ଓ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବାକୁ ସବୁବେଳେ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିଲେ ତାହା ଆଜି ଅର୍ଥବଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ମନେପଡେ। ଏବେ ଅର୍ଥବଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ହେଉଛି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଖେଳିବା।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆସନ୍ତା ମାସ ହେବାକୁ ଥିବା ୟୁଥ ଏସିଆ କପ୍(ୟୁ-୧୯) ପାଇଁ ତାଙ୍କର ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଟିମର ନେତୃତ୍ବ ନେବେ କାର୍ଗିଲ ହିରୋଙ୍କ ପୁଅ ଧ୍ରୁବ ଜୁରେଲ। ୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅର୍ଥବ ଏକ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମାଷ୍ଟରବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ସଚିନ ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଅଟୋଗ୍ରାଫ ଥିବା ଏକ ଗ୍ଲବସ୍ ଉପହାରରେ ଦେଇଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


IPL ୨୦୨୦: ଶାରଜାହ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ KKR-KXIP ମୁକାବିଲା, ପ୍ଲେ ଅଫ୍‌ ଦୌଡ଼ରେ ଦୁଇ ଦଳ

IPL 2020: BCCI ଜାରି କଲା ପ୍ଲେ ଅଫ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ଦୁବାଇରେ ଖେଳାଯିବ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍

ବିରାଟଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା, ୫ମ ଖେଳାଳି ଭାବେ କଲେ ଏହି ରେକର୍ଡ

ମେଡିକାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେଲେ କପିଲ ଦେବ, ଚେତନ ଶର୍ମା କହିଲେ..

IPL-2020: ଆଜି ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଭେଟିବ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ଦୌଡ଼ରେ ରହିବା ପାଇଁ RRର ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତି

ଅଲିମ୍ପିଆନ ହକି ତାରକା ମୋହିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂହ ଅସୁସ୍ଥ, ଦିଲ୍ଲୀ ଆପୋଲୋ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ