୧୫୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ ଦାମରେ ମିଳୁଛି ଏହି ୫ ୱେୟାରଲେସ୍ ଇୟରଫୋନ୍, ଭଏସ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସପୋର୍ଟ ସହିତ ରହିଛି ଅନେକ ଫିଚର୍ସ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୩: ଏବେ ଅଧିକାଂଶ  କମ୍ପାନୀ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଆଉ ୩.୫ ମିମି ଅଡିଓ ଜ୍ୟାକ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ନେକବ୍ୟାଣ୍ଡ, ୱେୟାରଲେସ୍ ଇୟରଫୋନର କ୍ରେଜ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବଜାରରେ ସେନହାଇଜର, ସୋନି, ଆପଲ୍ ଏବଂ ସାମସଙ୍ଗ ସମେତ ଅନେକ  ଇୟରବଡ୍ସ କମ୍ପାନୀ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ମହଙ୍ଗା କାରଣରୁ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ କିଣି ପାରୁନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହିପରି କିଛି ୱେୟାରଲେସ୍ ଇୟରଫୋନ୍ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ, ଯାହା ୧୫୦୦ ରୁ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଭଲ ସାଉଣ୍ଡ ଆଉଟପୁଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ।

୧. ପେଟ୍ରନ ଜେପ୍, ଦାମ୍ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
ପେଟ୍ରନ୍ ଜେପ୍ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା । ଏହି ଇୟରଫୋନର ଦେଖିବାକୁ ବିଲକୁଲ୍ ସିମ୍ପଲ କିନ୍ତୁ ଭଲ ସାଉଣ୍ଡ ଆଉଟପୁଟ୍ ଦେଇଥାଏ  । ଏହା ସ୍ୱଚ୍ଛ, ଉଚ୍ଚ ଏବଂ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବାସ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ । ଏହାର ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସି କ୍ଲିୟ ସାଉଣ୍ଡ ପ୍ରଡ୍ୟୁସ୍ କରିଥାଏ । ଏଥିରେ, କ୍ୱାଲକମ୍ QCC300x ସିରିଜ୍ ଚିପସେଟ୍ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବାବେଳେ ଏହା ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ୫.୦କୁ ସମର୍ଥନ କରେ । ଏଥିରେ ୪୦୦ mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଅଛି । କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହା ୨୨ ଘଣ୍ଟା ବ୍ୟାକଅପ୍ ଦେବ । ଇୟରବଡରେ ୧୦ ମିଲିମିଟର ଡ୍ରାଇଭର ଥିବାବେଳେ ପଛରେ ଏକ ମ୍ୟାଗ୍ନେଟ୍ ଟିପ୍  ରହିଛି ।

୨. ଇନଫିନିଟି(ଜେବିଏଲ୍)ଗ୍ଲାଇଡ୍ ୧୨୦, ଦାମ୍ ୧୩୯୯ ଟଙ୍କା
୧୩୯୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଡିଜାଇନ୍ ସହିତ ଇନଫିନିଟି ଗ୍ଲାଇଡ୍ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ଇୟରବଡ୍ ମଧ୍ୟ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ । ଏହା JBL ର ଏକ ସବ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ । ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇୟରବଡରେ ୧୨ ମିମି ଡ୍ରାଇଭର ଅଛି ଯାହା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଧ୍ୱନି ଉତ୍ପାଦନ କରେ । ଏହାର ମ୍ୟାଗ୍ନେଟ୍ ଟିପ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ୩ ଟି ବଟନ୍ ଅଛି । ଏହା ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ୫.୦ ସଂଯୋଗକୁ ସମର୍ଥନ କରେ । ଏହାକୁ IPX5 ରେଟିଂ ଦିଆଯାଇଛି ଅର୍ଥାତ୍ ଏହା ଝାଳ  ପ୍ରତିରୋଧକ । କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହା ୭ ଘଣ୍ଟା ବ୍ୟାକଅପ୍ ଦେଇଥାଏ ।

୩. ବୋଟ୍ ରକର୍ଜ ୨୨୫ ଓ ୨୫୫ F ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ, ଦାମ୍ ୯୯୯ ଟଙ୍କାରୁ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
ବୋଟର ୱେୟାରଲେସ୍ ଇୟରଫୋନ୍ 255F ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ମଧ୍ୟ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ । IPX5 ର ରେଟିଂ ଅନୁସାରେ ଏହାକୁ ଜିମ୍ ଏବଂ ଜଗିଂ ସମୟରେ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ଉତ୍ତମ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।  ଏଥିରେ ୧୦ ମିଲିମିଟର ଡ୍ରାଇଭର ଅଛି ଯାହା ବଜେଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବହୁତ ଭଲ ସାଉଣ୍ଡ ଆଉଟପୁଟ୍ ଦେଇଥାଏ । ଏଥିରେ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ୪.୧ ଭର୍ସନ ରହିଛି  । ଏହା ୬ ଘଣ୍ଟା ବ୍ୟାଟେରୀ ବ୍ୟାକଅପ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ । ଚାର୍ଜିଂର ମାତ୍ର ୧୦ ମିନିଟରେ, ଏହା ୪୫ ମିନିଟ୍ ପ୍ଲେବ୍ୟାକ୍ ଦେଇଥାଏ । ଗୁଗୁଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଏବଂ ସିରି ପରି ଏହା ଭଏସ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସପୋର୍ଟ ପାଇଥାଏ ।

୪. ବୋଲ୍ଟ ଅଡିଓ ପ୍ରୋବେସ୍ କର୍ଭ, ଦାମ୍ ୧୧୯୯ ଟଙ୍କା
ଲିଷ୍ଟରେ ଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଇୟରଫୋନରେ ଭାରି ବାସ ଥିବାବେଳେ ବୋଲ୍ଟ ଅଡିଓ ପ୍ରୋବେସରେ ଯଥେଷ୍ଟ ସନ୍ତୁଳିତ ଧ୍ୱନି ଅଛି । ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ । ଏଥିରେ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ୪.୨ ଭର୍ସନ ରହିଛି । ଏହାକୁ ଥରେ ଚାର୍ଜ କଲେ ୧୦ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୀତ ଶୁଣିହେବ  । ଏଥିରେ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସପୋର୍ଟ ଅଛି । ଏହାକୁ IPX5 ରେଟିଂ ଦିଆଯାଇଛି  । ଏହା ଝାଳ ପ୍ରତିରୋଧକ ।

୫. ପେଟ୍ରନ ବେସବଡ୍ସ, ଦାମ୍ ୯୯୯ ଟଙ୍କା
ପେଟ୍ରନ୍ ବେସବଡ୍ସକୁ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ଶସ୍ତା ଟ୍ରୁଲି ୱେୟାରଲେସ୍ ଇୟରବଡସ୍ କହିଲେ କିଛି ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୯୯୯ ଟଙ୍କା । ଏହା ଗୋଟିଏ ଇୟରବଡ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇଥାଏ । ଏଥିରେ ୪ ଘଣ୍ଟା ଗୀତ ଶୁଣିହୁଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ୪୦୦ mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ସହିତ ଏକ ପୋର୍ଟେବଲ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ କମ୍ ଚାର୍ଜିଂ କେସ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଯଦି ଚାର୍ଜିଂ କେସ୍ ର ବ୍ୟାକଅପ୍ ମିଶାଯାଏ ତେବେ ଏହା ସମୁଦାୟ ୧୪ ଘଣ୍ଟାର ବ୍ୟାକଅପ୍ ଦେଇଥାଏ । ଏଥିରେ ଏକ ବିଲ୍ଟ-ଇନ୍ ମାଇକ୍ରୋଫୋନ୍ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ କଲିଂ ସହିତ ଅଡିଓ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ କରିହେବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଗୁଗଲ, ‘Google Pay’ରେ ଲାଗିବନି କୌଣସି ଚାର୍ଜ

Truecaller ଭଳି ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିବ ଗୁଗଲ, ରହିବ ଏହି ସବୁ ଫିଚର୍ସ

SBIର କୋଟି କୋଟି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଉପହାର, ଆପ୍‌ରେ ଲଞ୍ଚ୍ ହେଲା ନୂଆ ସେବା

Google Pay ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ନୂଆବର୍ଷରୁ ଲାଗିବ ଚାର୍ଜ

୩ ଦିନରେ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହେଲା ସୁନା, ଆଗକୁ ଆହୁରି ଖସିବ

ଆଳୁ ଅସମ୍ଭାଳ: କେଜି ୫୨ ଛୁଇଁଲା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବି ଅଣାୟତ୍ତ