PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’ରେ ବାପା ମା’ଙ୍କ ସମ୍ମତି ବିନା ପ୍ରେମ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ଶପଥ ନେବେ ୧୦ ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିନକ ପରେ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ। ଅର୍ଥାତ୍ କାଲି ହେଉଛି ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ସପ୍ତାହର ଶେଷ ଦିନ। କୁହାଯାଏ କି, ଏହି ଦିନ ପ୍ରେମିକା ପ୍ରେମିକ ପରସ୍ପରକୁ ଉପହାର ଦିଆନିଆ କଲେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିଥାଏ। ମାତ୍ର କାଲି ଏକ ନିଆରା ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଗୁଜୁରାଟ ଅନ୍ତଗର୍ତ ସୁରତରେ।

ବାପା ମା’ଙ୍କ ସମ୍ମତି ବିନା ପ୍ରେମ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ୧୦ ହଜାର ସ୍କୁଲ ପିଲା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’ ରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ‘ହାସ୍ୟମେଦ ଜୟତେ’ ନାମକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିମନ୍ତେ ସୁରତର ପ୍ରାୟ ୧୨ଟି ସ୍କୁଲର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଣାଯାଉଛି। ଯଦି ବାପା ମା’ ସମ୍ମତି ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଯାଇ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମିକ-ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବାହା ହେବେ ବୋଲି ଶପଥ ନେବେ। ସହରର ଗୁଡ଼ାଏ କ୍ଲବ ଚଳାଉଥିବା ହାସ୍ୟ ଚିକିତ୍ସକ କମେଳଶ ମସଲାଓ୍ବାଲା ଏଇ ସଙ୍ଗଠନକୁ ଚଳାଉଛନ୍ତି। ସେ କୁହନ୍ତି, ବିଶେଷକରି ତରୁଣ ତରୁଣୀମାନେ ବହୁତ ଜଲଦି ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଯାଉଛନ୍ତି। ଆଉ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରୁଛନ୍ତି। ଏମିତି କିଛି ପିଲା ଅଛନ୍ତି ଘରୁ ପଳାଇଯାଇ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏମିତି ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ଧରି ତିଷ୍ଠି ରହିନଥାଏ। ଜୀବନରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତି ଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ପିତାମାତାଙ୍କ ଉପଦେଶର ଗୁରୁତ୍ବ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଆମେ ଚାହୁଁଛୁ ବୋଲି ମସଲାଓ୍ବାଲା କହିଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୨ଟି ସ୍କୁଲ ତଥା ସଂସ୍କାର ଭାରତୀ, ଜ୍ଞାନପୀଠ, ଏମବି ବିଦ୍ୟାଳୟ, ସନଗ୍ରେସ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ନବଚେତନା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଜ୍ଞାନ ଗଙ୍ଗା ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମେତ ଆହୁରି ଅନେକ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସାମିଲ ହେବେ।

.