PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’ରେ ବାପା ମା’ଙ୍କ ସମ୍ମତି ବିନା ପ୍ରେମ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ଶପଥ ନେବେ ୧୦ ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିନକ ପରେ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ। ଅର୍ଥାତ୍ କାଲି ହେଉଛି ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ସପ୍ତାହର ଶେଷ ଦିନ। କୁହାଯାଏ କି, ଏହି ଦିନ ପ୍ରେମିକା ପ୍ରେମିକ ପରସ୍ପରକୁ ଉପହାର ଦିଆନିଆ କଲେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବଢ଼ିଥାଏ। ମାତ୍ର କାଲି ଏକ ନିଆରା ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଗୁଜୁରାଟ ଅନ୍ତଗର୍ତ ସୁରତରେ।

ବାପା ମା’ଙ୍କ ସମ୍ମତି ବିନା ପ୍ରେମ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ୧୦ ହଜାର ସ୍କୁଲ ପିଲା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’ ରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ‘ହାସ୍ୟମେଦ ଜୟତେ’ ନାମକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିମନ୍ତେ ସୁରତର ପ୍ରାୟ ୧୨ଟି ସ୍କୁଲର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅଣାଯାଉଛି। ଯଦି ବାପା ମା’ ସମ୍ମତି ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଯାଇ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମିକ-ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବାହା ହେବେ ବୋଲି ଶପଥ ନେବେ। ସହରର ଗୁଡ଼ାଏ କ୍ଲବ ଚଳାଉଥିବା ହାସ୍ୟ ଚିକିତ୍ସକ କମେଳଶ ମସଲାଓ୍ବାଲା ଏଇ ସଙ୍ଗଠନକୁ ଚଳାଉଛନ୍ତି। ସେ କୁହନ୍ତି, ବିଶେଷକରି ତରୁଣ ତରୁଣୀମାନେ ବହୁତ ଜଲଦି ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଯାଉଛନ୍ତି। ଆଉ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରୁଛନ୍ତି। ଏମିତି କିଛି ପିଲା ଅଛନ୍ତି ଘରୁ ପଳାଇଯାଇ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏମିତି ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ଧରି ତିଷ୍ଠି ରହିନଥାଏ। ଜୀବନରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତି ଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ପିତାମାତାଙ୍କ ଉପଦେଶର ଗୁରୁତ୍ବ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଆମେ ଚାହୁଁଛୁ ବୋଲି ମସଲାଓ୍ବାଲା କହିଛନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୧୨ଟି ସ୍କୁଲ ତଥା ସଂସ୍କାର ଭାରତୀ, ଜ୍ଞାନପୀଠ, ଏମବି ବିଦ୍ୟାଳୟ, ସନଗ୍ରେସ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ନବଚେତନା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଜ୍ଞାନ ଗଙ୍ଗା ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମେତ ଆହୁରି ଅନେକ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସାମିଲ ହେବେ।

.