PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍-୨: ସହିଦଙ୍କ ମା ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ସନ୍ଦେଶ, କହିଲେ…

source:zeenews.india.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୬/୨: ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ-୨ରେ ଖୁସି ଭାରତବାସୀ । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି ସାରା ଦେଶ । ୪୦ ବୀର ପୁତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାର ଖୁସି ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଝଲସୁଛି । ସମସ୍ତେ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ମା ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି କିଛି ଏମିତି କାର୍ଯ୍ଯ କରନ୍ତୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଖତମ ହେବ, କେହି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ଯେମିତି ପ୍ରାଣ ନହରାଇବ ।

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ଯବାନ ଅଜିତ୍ କୁମାର ଆଜାଦଙ୍କ ପରିବାର ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସହିଦଙ୍କ ପିତା ପ୍ଯାରେଲାଲ୍ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦ ଶେଷ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ବିରୋଧରେ କିଛି ଆକ୍ସନ ନିଏ ତେବେ ତାର କଡା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ । ଅଜିତଙ୍କ ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି ଯେ ସେଠାରେ ମଧ୍ଯ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ପିଲା ଥିବେ । କୌଣସି ମାର ନିର୍ଦ୍ଦୋଶ ପିଲା ଯେମିତି ପ୍ରାଣ ନହରାଉ । ସେଠାକାର ପିଲାଙ୍କୁ ଯେମିତି କିଛି କ୍ଷତି ନହେଉ । ସେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି ଯେ ଏମିତି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ଯେମିତି ଆତଙ୍କବାଦ ଶେଷ ହେବ । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ମୁଁ ଗର୍ବ କରୁଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ଉତ୍ରାୱର ଯବାନ ଅଜିତ୍ କୁମାର ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ।