PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍-୨: ସହିଦଙ୍କ ମା ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ସନ୍ଦେଶ, କହିଲେ…

source:zeenews.india.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୨୬/୨: ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ-୨ରେ ଖୁସି ଭାରତବାସୀ । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି ସାରା ଦେଶ । ୪୦ ବୀର ପୁତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାର ଖୁସି ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଝଲସୁଛି । ସମସ୍ତେ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ମା ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି କିଛି ଏମିତି କାର୍ଯ୍ଯ କରନ୍ତୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଖତମ ହେବ, କେହି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ଯେମିତି ପ୍ରାଣ ନହରାଇବ ।

ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ଯବାନ ଅଜିତ୍ କୁମାର ଆଜାଦଙ୍କ ପରିବାର ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସହିଦଙ୍କ ପିତା ପ୍ଯାରେଲାଲ୍ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦ ଶେଷ ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ବିରୋଧରେ କିଛି ଆକ୍ସନ ନିଏ ତେବେ ତାର କଡା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ । ଅଜିତଙ୍କ ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି ଯେ ସେଠାରେ ମଧ୍ଯ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ପିଲା ଥିବେ । କୌଣସି ମାର ନିର୍ଦ୍ଦୋଶ ପିଲା ଯେମିତି ପ୍ରାଣ ନହରାଉ । ସେଠାକାର ପିଲାଙ୍କୁ ଯେମିତି କିଛି କ୍ଷତି ନହେଉ । ସେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି ଯେ ଏମିତି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ଯେମିତି ଆତଙ୍କବାଦ ଶେଷ ହେବ । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ମୁଁ ଗର୍ବ କରୁଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ଉତ୍ରାୱର ଯବାନ ଅଜିତ୍ କୁମାର ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର