ୟୁପି ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା: ଆଧାର କାର୍ଡ ନଥିବାରୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୨: ୟୁପି ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୭ ଫେବୃୟାରୀରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇସାରିଛି । ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବିଷୟର ପରୀକ୍ଷା ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି କ୍ରମ ଅନୁସାରେ ଆଜି ୧୦ମ ହିନ୍ଦୀ ପରୀକ୍ଷା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାରେ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଲାନି ।

ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରରେ ସକାଳେ ସକାଳେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏକ ନୂଆ ଆଦେଶ ତାଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିପକାଇଲା । ସେମାନଙ୍କୁ କୁହାଗଲା ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଆଧାରକାର୍ଡ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିବନି ।

source:www.amarujala.com

ଏହି କଥା ଶୁଣି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ସେମାନେ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ଅଛି । ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳିନଥିଲା । ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଘରକୁ ଯାଇ ଆଧାର କାର୍ଡ ଆଣିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲକୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିଲା ।

ତେବେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମଜାକଥା ହେଉଛି ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଓ ଭଏସ୍ ରେକର୍ଡର ଲାଗିଥିବା ଅନେକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଭୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସିନଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଭୋଟର ଆଇଡି କାର୍ଡ ସହ ଲିଙ୍କ୍‌ ହେବ ଆଧାର!

୨୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ର ଛପା ବନ୍ଦ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇନାହିଁ

ଏଲ୍ଏସିକୁ ଆଉ ୩ହଜାର ସୈନିକ ପଠାଇଛି ଭାରତ

ବଜାରରେ ରୁଷର କରୋନା ଔଷଧ ‘କରୋନାଭିର’

ଘରେ ବସି ବସି ବୋର୍‌ ହେଲେ ବିମାନରେ ଟିକେ ବୁଲିଆସନ୍ତୁ, କରୋନା ସମୟରେ ଏମିତି ବି ସୁବିଧା ମିଳୁଛି

ଥଣ୍ଡା ସହ୍ୟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ଚୀନ୍‌ ସୈନିକ