PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ୟୁପି ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା: ଆଧାର କାର୍ଡ ନଥିବାରୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ମିଳିଲାନି ଅନୁମତି

source:www.amarujala.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୨: ୟୁପି ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୭ ଫେବୃୟାରୀରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇସାରିଛି । ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବିଷୟର ପରୀକ୍ଷା ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି କ୍ରମ ଅନୁସାରେ ଆଜି ୧୦ମ ହିନ୍ଦୀ ପରୀକ୍ଷା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡାରେ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଲାନି ।

ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ରରେ ସକାଳେ ସକାଳେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏକ ନୂଆ ଆଦେଶ ତାଙ୍କୁ ଚିନ୍ତିତ କରିପକାଇଲା । ସେମାନଙ୍କୁ କୁହାଗଲା ଯେ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଆଧାରକାର୍ଡ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିବନି ।

source:www.amarujala.com

ଏହି କଥା ଶୁଣି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ସେମାନେ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ଅଛି । ତଥାପି ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳିନଥିଲା । ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଘରକୁ ଯାଇ ଆଧାର କାର୍ଡ ଆଣିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲକୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିଲା ।

ତେବେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମଜାକଥା ହେଉଛି ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଓ ଭଏସ୍ ରେକର୍ଡର ଲାଗିଥିବା ଅନେକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଭୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସିନଥିଲେ ।