PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: କରୋନାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୨୧କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର : ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ, ଭୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ କଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତାତିରୁ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ଵସ୍ତି, ଖସିଛି ପାରଦ, ୯ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖୀ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ତାଳଚେର : ଅନୁଗୁଳ ତଳଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ
  • ||

ୟୁପିରେ ଜୈଶର ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗିରଫ

source: https://www.jansatta.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୨।୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିବା ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦର ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆଜି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସାହାରନପୁରରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ଶାହାନଓ୍ବାଜ ଅହମ୍ମଦ ତେଲି। ଶାହାନଓ୍ବାଜ କୁଲଗାଓଁରେ ରୁହେ। ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣକର ଘର ପୁଲଓ୍ବାମରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତା’ର ନାଁ  ଆକିବ ଅହମ୍ମଦ ମଲିକ ବୋଲି ଜଣାପହିଛି। ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଦେଓବନ୍ଦର ଏକ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଦୁହେଁ କଶ୍ମୀର ଛାତ୍ର ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇ ସେଠାରେ ରହୁଥିଲେ।

ୟୁପି ପୋଲିସ  ଡିଜିସି ଓପି ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଶାହନଓ୍ବାଜ ଜୈଶର ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ। ସେ ନିଜ ସଂଗଠନ ପାଇଁ  ନିଯୁକ୍ତି କରାଉଥିଲା। ଦୁହିଁଙ୍କ ପାଖରୁ ୩୨ ବୋରର ପିସ୍ତଲ ଏବଂ  ୩୦ ଟି ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସକୁ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ବହୁ ଜିହାଦୀ ଦସ୍ତାବିଜ ମିଳିଛି। ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାହନଓ୍ବାଜ ଗ୍ରେନେଡ ଲଞ୍ଚ କରିବାରେ ଏକ୍ସପର୍ଟ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇ ତାଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯିବ। ସେମାନଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ କ’ଣ ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କିଏ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଉଥିଲା ସେ ବିଷୟରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର