PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଗଣ ଦୁଷ୍ମର୍ମ, ଭିଡ଼ିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ,୬।୩: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେରଠ ଠାରେ ଏକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଛି। ପୂର୍ବ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପୁଅ ତାର ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ମିଶି ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁ​‌ଷ୍ମର୍ମ କରିଛି। ପୁଣି ପରେ ନିଶାରେ ଆସି ସେହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ଭାଇରାଲ୍ କରିଛି।

ପ୍ରାୟ ୧ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ଆଧାର କରି ତାଙ୍କୁ ଶୋଷଣ କରିଚାଲିଥିଲା। ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପିଡ଼ିତା ଥାନାକୁ ଯାଇ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ସେଥିରେ କୈାଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇନଥିଲା।  ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଡ଼ିତା ଜଣକ ଥାନାକୁ ଯାଇ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି। ପରୀକ୍ଷିତଗଡ଼ ନିବାସୀ ତଥା ଏହି ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ କହିଲେ,୧ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ଏକ ସ୍କୁଲରେ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିଲେ।  ଗୋଟିଏ ଦିନ ନିଜ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍ ଠିକ୍ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଘରକୁ ବାହାରୁଥିଲେ। ସେଠାରୁ ପୁଣି ପରୀକ୍ଷିତଗଢ଼ ମୁଖ୍ୟ ବଜାରକୁ ତାଙ୍କୁ ଯିବାର ଥିଲା। ଯିବା ସମୟରେ ଏକ ସୁନସାନ୍ ରାସ୍ତା ଦେଖି ଏକ ଗାଡ଼ି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ପାଖରେ  ରହିଲା। ସେହି କାରରେ ତାଙ୍କ ଗାଁର ପରିଚିତ ଲୋକ ସାଦାବ ଓ ତାର ସାଙ୍ଗ ଫରିୟାଦ ଏବଂ ଅନିସ୍ ଥିଲେ। ସାଦାବ ମହିଳାଜଣଙ୍କୁ କାର ପାଖକୁ ଡ଼ାକିଲା ଆଉ ହଠାତ୍ ମହିଳାଜଣକ ନାକରେ କିଛି ଶୁଘାଂଇ ଦେଇ ବେହୋଶ୍ କରିଦେଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଗାଡ଼ିରେ ବସାଇ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ ମହିଳାଜଣଙ୍କର ହୋସ୍ ଆସିଲା। ଏହା ପରେ ସାଦାବ ତାଙ୍କ ଫୋନରେ ମହିଳାଜଣଙ୍କର ଆପତ୍ତିଜନକ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖାଇଥିଲା। ଆଉ କହିଲା ଯଦି ମୁହଁ ଖୋଲିବୁ ତୋତେ ବଦନାମ୍ କରିଦେବି।  ଏହା ପରେ ତିନି ଜଣ ଯୁବକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ କରିବାର ଡ଼ର ଦେଖାଇ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସହ ଗଣ ଦୁଷ୍ମର୍ମ କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଫାଇୟାଦ ଏବଂ ଅନିସ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ସାବାଦ ଲଗାତାର ଭାବେ ପୀଡ଼ିତାକୁ ଦୁଷ୍ମର୍ମ କରିଚାଲିଛି। ଫେବ୍ରୁଆରି ମାସରେ ସାବାଦ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ କରିଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣକ ଜାଣିବା ପରେ ଥାନାକୁ ଯାଇ ତିନିଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି। ମାତ୍ର ପୁଲିସ ୧୬୪ଧାରା ଅନୁସାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିନାହିଁ। ଏସପି ଡ. ବିପି ଅଶୋକ ପରୀକ୍ଷିତଗଡ଼ ଥାନା ପୁଲିସଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।  ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଏସପି କହିଛନ୍ତି।