PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଏଟିଏମରୁ ନୋଟ ବର୍ଷା: ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାରିଲେ ବାହାରୁଥିଲା ୨୦ହଜାର,ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣି ହେବେ ଚକିତ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୯।୯: ଏଟିଏମକୁ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ଯିବା ବେଳେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିଯାଏ ଓ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କେବଳ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା କଟେ, ତେବେ ନିହାତି ପକ୍ଷେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ। ଏଭଳି ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଘଟଣାର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମଥୁରାର ଘଣ୍ଟାଘର ନିକଟରେ ଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକ ଏଟିଏମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଏଟିଏମରେ ଟେକ୍ନିକାଲ ସମସ୍ୟା​‌ ଥିବା କାରଣରୁ ଏହା ଭିତରୁ ଦୁଇ ହଜାର ସ୍ଥାନରେ ବାହାରୁଛି ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା।

ଏକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଗତ ୩ ତାରିଖରେ ଏଟିଏମରେ କ୍ୟାସ ପକାଉଥିବା ସିଏମଏସ କମ୍ପାନୀର କର୍ମଚାରୀ ୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ୧୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ୟାସ୍ ପକାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଟେକ୍ନିକାଲ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଏଭଳି ଭାବରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଭୁଲରେ ବାହାରି ସାରିଲାଣି।  ଏଟିଏମରେ କୌଣସି ଗାର୍ଡ ନଥିବା କାରଣରୁ ଏହା ଠିକ୍ ଭାବରେ ଜଣାପଡିପାରୁନଥିଲା।

ଏହାର ସୂଚନା ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା,ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଏଟିଏମ ଧାରକ କହିଥିଲେ ସେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବାହାର କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏଟିଏମରୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବାହାରିଥିଲା, ତେବେ ଖାତାରୁ ମାତ୍ର ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ହିଁ କଟିଥିଲା। ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ଏଟିଏମରୁ ବାହାରିଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଟଙ୍କାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଫେରାଇବାକୁ ଯିବାପରେ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାପଡିଥିଲା।  ଏହାପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏଟିଏମକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ।ଏହାର ସୂଚନା କ୍ୟାସ୍ ପକାଇଥିବା କମ୍ପାନୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ।