PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ଆମେରିକୀୟ ସାଂସଦଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବ, ଲସ୍କର ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଆମେରିକାର ଏନଜିଓ ସମ୍ପର୍କରେ କରାଯାଉ ଯାଞ୍ଚ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩।୩: ଆମେରିକା ଜଣେ ସାଂସଦ ଏବେ ସେଠାର ସଂସଦରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ କରି ପାକିସ୍ତାନ ଓ କଶ୍ମୀରେ ସକ୍ରିୟ ଆମେରିକୀୟ ଏନଜିଓ ଗୁଡିକର ଗତିବିଧିର ଯାଞ୍ଚ କରିବା ନେଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏନଜିଓ ଗୁଡିକରେ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଏବା ଏବଂ ଏହାର ସହଯୋଗୀ ଦଳ ଗୁଡିକ ସହିତ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଲସ୍କର ମୁମ୍ବାଇରେ ୨୬/୧୧ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଥିଲା। ଏଥିରେ ଆମେରିକୀୟ ନାଗରିକ ସହିତ ପ୍ରାୟ ୧୬୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା। ୯ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଜୀବନ୍ତ ଧରାପଡିଥିବା ଆଉ ଏକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅଜମଲ କସାବକୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଇଣ୍ଡିୟାନାରୁ ରିପବ୍ଳିକ୍ ସାଂସଦ ଜିମ୍  ବେକ୍ସଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଗତ ହାଉସ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍(ସଂଖ୍ୟା ୧୬୦)ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ବାଂଲାଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ଧାର୍ମିକ ସଂଗଠନ ଦ୍ବାରା ଲୋକତନ୍ତ୍ର ତଥା ମାନବାଧିକାର ନିକଟରେ ଆଗତ କରାଯାଇଥିବା ବିପଦ ଉପରେ ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ  ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଗୃହର ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ସମିତି ନିକଟକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଆଗତ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ୟ କେହି ସମର୍ଥନ କରିନାହାନ୍ତି।