ନିହତ ଜୈଶ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ମିଳିଲା ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବନ୍ଧୁକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୯।୩: ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା   ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛି ଓ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ  ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୁଏ। ଏପରି କି ଭାରତରେ ଆତଙ୍କବାଦର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବା ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବାର  ବହୁବାର ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ମିଳିସାରିଛି। ଏବେ ଆଉ ଏକ ପ୍ରମାଣ ଲାଗିଛି ଭାରତୀୟ ସେନା ହାତରେ। ଆମେରିକା ନିର୍ମିତ ଏମ୍୪ ରାଇଫଲ ଯାହାକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ବ୍ୟବହାର କରେ ଆଜି  ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ସେହି ବନ୍ଧୁକ ମିଳିଛି। ଏହି ବନ୍ଧୁକ ମିଳିବା  ଫଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ସୁସମ୍ପର୍କ ରହିଥିବା ପ୍ରମାଣିତି କରୁଛି ବୋଲି ଭାରତୀୟ ସେନାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆଜି ସକାଳେ  ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ବଡ଼ଗାମ ଜିଲାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୨ ଜୈଶ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏହି ବନ୍ଧୁକ ମିଳିଛି। ପାକ୍‌ ସେନା ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବନ୍ଧୁକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରେ   କିପରି ପହଞ୍ଚିଲା ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଗତ ୬ମାସ ମଧ୍ୟରେ କଶ୍ମୀର ଘାଟିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କଠାରୁ ଏଭଳି ରାଇଫଲ ଜବତ ହେବା ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ବିତୀୟ ଘଟଣା। ଗତବର୍ଷ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଜୈଶ ମୁଖ୍ୟ ମାସୁଦ ଆଝାରର ପୁତୁରା ଉସମାନ ହାଇଦରଠାରୁ ଏପରି ଏକ ଆମେରିକା ନିର୍ମିତ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରିଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆସାମର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତରୁଣ ଗୋଗଇଙ୍କର ପରଲୋକ-ତିନିମାସ ତଳେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ

ଚିରା ପାସପୋର୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଖୋଲିଗଲା ପତିଙ୍କ ରାଜ୍, ରାଗରେ ପତ୍ନୀ ନେଲେ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି…

ଜୀବିତ ଯୁବକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ! ଆଉ ତା ପରେ…

କରୋନା:ଭାରତରେ ଟ୍ରାଏଲ୍‌ ଚାଲିଥିବା ଅକ୍ସଫର୍ଡ ଟିକା ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଭାବୀ

ତରୁଣ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର,ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଦ୍ଦ କରି ଗୌହାଟି ପହଁଞ୍ଚିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ବାଲ

ପୁଣି ବଢିଲା ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍ ଦାମ୍