PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିଆଣାରେ ୨୪ମଇ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଖଟ୍ଟର କହିଲେ –ଜନତାଙ୍କ ଦାବି ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ କିମ୍ଵା ସିରିୟଲ ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ସମସ୍ତ ଇନଡୋର ଓ ଆଉଟଡୋର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ: ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଅବପାତ ରୂପ ନେବା ପାଇଁ ପାଣିପାଗ ଅନୁକୂଳ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୯ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ସଇଁତଳା : ଜମିବାଡ଼ି କଳହକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଅଟକ
  • ||
  • ପାଟଣାଗଡ଼ : କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କୈଳାଶ ସାହୁ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱର୍ଗତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ଅନ୍‌ଲାନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ, ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ଯାଏଁ ଦେଇ ପାରିବେ ଅର୍ଡର, ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ମଦ କିଣିଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଡେଲିଭାରୀ ଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଳିଗଲା ନାବାଳକ, ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସ ଶେଷକୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବ, ଜୁନ୍‌ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ କମିପାରେ
  • ||
  • କଟକ : ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ !
  • ||

ବାଣୀବିହାର ହଷ୍ଟେଲ୍‌ରେ ଚଢ଼ଉ ପରେ ପୁଲିସ ଖୁସ୍‌, ଭିସି ଚୁପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗୋଟିଏ ବି ଅଣଛାତ୍ର ରହିବେନି । ଆଗକୁ ଆହୁରି ଚଢ଼ଉ କରାଯିବ । କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଉତ୍ପାତ କରୁଥିବା ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ତଡ଼ାଯିବ । ଏମିତି କିଛି ଢ଼ଙ୍ଗରେ ‘ଅପରେସନ ବାଣୀବିହାର’ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ହାତ ଟେକି ଦେଇ ବସିଛି । ଗୋଟିଏ ଦିନ ଚଢ଼ଉ କରି ପୁଲିସ୍‌ ଖୁସ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ସେପଟେ ବାଣୀବିହାର ଭିସି ଚୁପ୍‌ ବସିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌କୁ ଚଢ଼ଉ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ଭିସିଙ୍କ ଚୁପ୍‌ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ସେପଟେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଏବେ ବି ପୁଳାପୁଳା ଅଣଛାତ୍ର ମାଡି ବସିଛନ୍ତି । କିଛି ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ତଡିବାକୁ ପୁଲିସର ହାତ ଥରୁଛି । ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଓ ମଧୁସୂଦନ ଛାତ୍ରାବାସକୁ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ କବ୍‌ଜା କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ କାହାର ହାତ ଯାଉନି । ଚଢ଼ଉ କଲେ କଳେ ଗାଦି ଚାଲିଯିବ ସେଥିପାଇଁ କେହି ଆଗକୁ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ସେପଟେ ପୁଲିସ କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ୍‌ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଭିସିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଭିସି କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ପ୍ରଥମେ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରିବୁ । ଯଦି ସେମାନେ ହଷ୍ଟେଲ ଖାଲି ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ପୁଲିସ ସହାୟତା ନେବୁ ।

ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ-ଛାତ୍ରନେତା ଲିଙ୍କ୍‌
ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୭ ନମ୍ବର ହଷ୍ଟେଲରୁ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ମଦ ବୋତଲ, ହୁକ୍କା, ସିଗାରେଟ୍‌ ଖୋଳ ଓ ଅନେକ ଆପତ୍ତିଜନକ ଜିନିଷ ବାହାରିଥିଲା । ଏହାର ଅର୍ଥ ପୁରା ହଷ୍ଟେଲ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଥିଲା । ଦିନରାତି ସେଠାରେ ଖଟି ଚାଲୁଥିଲେ । ଏପରିକି ରୁମ୍‌ ଭଡା ଦେଇ ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ । ଏକଥା ଜାଣି ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କାହିଁକି ଚୁପ୍‌ ଥିଲେ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରେ ଥିବା ହଷ୍ଟେଲକୁ କାହିଁକି ଚଢ଼ଉ କରାଯାଉନଥଲିା । ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କ ସହ କଲେଜର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍ ରହିଛି । ଭଡାସୂତ୍ରରୁ ଆସୁଥିବା ଅର୍ଥରେ ଏମାନଙ୍କ ଭାଗିଦାରୀ ରହୁଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏତେ ଦିନ ଧରି ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଜବରଦଖଲ କରି ରଖିଥିଲେ । ଏହା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଗଲେ, ଅନେକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିବ ।