PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ବାଣୀବିହାର ହଷ୍ଟେଲ୍‌ରେ ଚଢ଼ଉ ପରେ ପୁଲିସ ଖୁସ୍‌, ଭିସି ଚୁପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗୋଟିଏ ବି ଅଣଛାତ୍ର ରହିବେନି । ଆଗକୁ ଆହୁରି ଚଢ଼ଉ କରାଯିବ । କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଉତ୍ପାତ କରୁଥିବା ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ତଡ଼ାଯିବ । ଏମିତି କିଛି ଢ଼ଙ୍ଗରେ ‘ଅପରେସନ ବାଣୀବିହାର’ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ହାତ ଟେକି ଦେଇ ବସିଛି । ଗୋଟିଏ ଦିନ ଚଢ଼ଉ କରି ପୁଲିସ୍‌ ଖୁସ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ସେପଟେ ବାଣୀବିହାର ଭିସି ଚୁପ୍‌ ବସିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌କୁ ଚଢ଼ଉ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ଭିସିଙ୍କ ଚୁପ୍‌ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ସେପଟେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଏବେ ବି ପୁଳାପୁଳା ଅଣଛାତ୍ର ମାଡି ବସିଛନ୍ତି । କିଛି ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ତଡିବାକୁ ପୁଲିସର ହାତ ଥରୁଛି । ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଓ ମଧୁସୂଦନ ଛାତ୍ରାବାସକୁ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ କବ୍‌ଜା କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ କାହାର ହାତ ଯାଉନି । ଚଢ଼ଉ କଲେ କଳେ ଗାଦି ଚାଲିଯିବ ସେଥିପାଇଁ କେହି ଆଗକୁ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ସେପଟେ ପୁଲିସ କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ୍‌ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଭିସିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଭିସି କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ପ୍ରଥମେ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରିବୁ । ଯଦି ସେମାନେ ହଷ୍ଟେଲ ଖାଲି ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ପୁଲିସ ସହାୟତା ନେବୁ ।

ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ-ଛାତ୍ରନେତା ଲିଙ୍କ୍‌
ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୭ ନମ୍ବର ହଷ୍ଟେଲରୁ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ମଦ ବୋତଲ, ହୁକ୍କା, ସିଗାରେଟ୍‌ ଖୋଳ ଓ ଅନେକ ଆପତ୍ତିଜନକ ଜିନିଷ ବାହାରିଥିଲା । ଏହାର ଅର୍ଥ ପୁରା ହଷ୍ଟେଲ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଥିଲା । ଦିନରାତି ସେଠାରେ ଖଟି ଚାଲୁଥିଲେ । ଏପରିକି ରୁମ୍‌ ଭଡା ଦେଇ ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ । ଏକଥା ଜାଣି ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କାହିଁକି ଚୁପ୍‌ ଥିଲେ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରେ ଥିବା ହଷ୍ଟେଲକୁ କାହିଁକି ଚଢ଼ଉ କରାଯାଉନଥଲିା । ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କ ସହ କଲେଜର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍ ରହିଛି । ଭଡାସୂତ୍ରରୁ ଆସୁଥିବା ଅର୍ଥରେ ଏମାନଙ୍କ ଭାଗିଦାରୀ ରହୁଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏତେ ଦିନ ଧରି ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଜବରଦଖଲ କରି ରଖିଥିଲେ । ଏହା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଗଲେ, ଅନେକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର