PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

ଇଣ୍ଡେନ୍ ଗ୍ୟାସର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ୫୮ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର ତଥ୍ୟ ହେଲା ଲିକ୍

ନୂଆଦିଳ୍ଲୀ,୧୯/୨: ସରକାରୀ ଗ୍ୟାସ କମ୍ପାନି ଇଣ୍ଡେନର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ୫୮ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର ନମ୍ବର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ତଥ୍ୟ ସବୁ ଲିକ୍ ହୋଇଯାଇଛି ବୋଲି  ଫ୍ରାନ୍ସର ଏକ ଗବେଷକ ଅଭିଯାଗ କରିଛନ୍ତି। ଗବେଷକ ବାପଟିଷ୍ଟ ରୋବର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏଲିୟଟ୍ ଏଲ୍ଡରସନ୍ ନାମକ ଟ୍ବିଟରରେ କହିଛନ୍ତି, ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପୋର୍ଟାଲରେ ଯାଞ୍ଚ ନ ହେବା ଯୋଗୁଁ ଇଣ୍ଡେନର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନାମ, ଠିକଣା ଏବଂ ଆଧାର ନମ୍ବର ଲିକ୍ ହୋଇଯାଉଛି। ରୋବର୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆଧାର ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିବା ଲିଙ୍କର ପ୍ରକଟ କରିସାରିଛନ୍ତି।

ରୋବର୍ଟଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ପାଇଥନ୍ ନାମରେ ଥିବା ଟେକ୍ନିକାଲ୍ କୋଡ୍ ଜରିଆାରେ ସେ ୧୧ ହଜାର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଲଗିନ୍ ଆଇଡି ହାସଲ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୯,୪୯୦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ରହିଥିବା ୫୮ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୧୧୬ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଆଉ ଗୋଟେ-ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ହିଁ ପ୍ରବେଶ କରିବ।

ଗବେଷକଙ୍କ କହିବାଅନୁସାରେ, ଆଇପି ଠିକଣା ବ୍ଲକ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସେ ବାକି ୧,୫୭୨ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହା ସହିତ ଯୋଡ଼ି ରହିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯଦି ସାମିଲ କରାଯାଏ ତେବେ ୬୭ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୨୦୦ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତା।

ଇଣ୍ଡେନ୍ ଗ୍ୟାସର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍ ହେବା, ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୮ରେ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନିର ଗ୍ରାହକ ପୁରା ଡାଟା ଲିକ୍ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର