PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଇଣ୍ଡେନ୍ ଗ୍ୟାସର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ୫୮ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର ତଥ୍ୟ ହେଲା ଲିକ୍

ନୂଆଦିଳ୍ଲୀ,୧୯/୨: ସରକାରୀ ଗ୍ୟାସ କମ୍ପାନି ଇଣ୍ଡେନର ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ୫୮ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆଧାର ନମ୍ବର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ତଥ୍ୟ ସବୁ ଲିକ୍ ହୋଇଯାଇଛି ବୋଲି  ଫ୍ରାନ୍ସର ଏକ ଗବେଷକ ଅଭିଯାଗ କରିଛନ୍ତି। ଗବେଷକ ବାପଟିଷ୍ଟ ରୋବର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏଲିୟଟ୍ ଏଲ୍ଡରସନ୍ ନାମକ ଟ୍ବିଟରରେ କହିଛନ୍ତି, ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପୋର୍ଟାଲରେ ଯାଞ୍ଚ ନ ହେବା ଯୋଗୁଁ ଇଣ୍ଡେନର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନାମ, ଠିକଣା ଏବଂ ଆଧାର ନମ୍ବର ଲିକ୍ ହୋଇଯାଉଛି। ରୋବର୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆଧାର ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିବା ଲିଙ୍କର ପ୍ରକଟ କରିସାରିଛନ୍ତି।

ରୋବର୍ଟଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ପାଇଥନ୍ ନାମରେ ଥିବା ଟେକ୍ନିକାଲ୍ କୋଡ୍ ଜରିଆାରେ ସେ ୧୧ ହଜାର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଲଗିନ୍ ଆଇଡି ହାସଲ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୯,୪୯୦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ରହିଥିବା ୫୮ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୧୧୬ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଆଉ ଗୋଟେ-ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ହିଁ ପ୍ରବେଶ କରିବ।

ଗବେଷକଙ୍କ କହିବାଅନୁସାରେ, ଆଇପି ଠିକଣା ବ୍ଲକ ହେବା ଯୋଗୁଁ ସେ ବାକି ୧,୫୭୨ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହା ସହିତ ଯୋଡ଼ି ରହିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯଦି ସାମିଲ କରାଯାଏ ତେବେ ୬୭ ଲକ୍ଷ ୯୧ ହଜାର ୨୦୦ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତା।

ଇଣ୍ଡେନ୍ ଗ୍ୟାସର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଲିକ୍ ହେବା, ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୮ରେ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନିର ଗ୍ରାହକ ପୁରା ଡାଟା ଲିକ୍ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର