PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

କରମବୀର ସିଂହଙ୍କୁ ନୌସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟ ଗଲେ ଭାଇସ୍ ଆଡମିରାଲ ବିମଳ ବର୍ମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୮।୪: ଭାଇସ୍ ଆଡମିରାଲ କରମବୀର ସିଂହଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯିବା ବିରୋଧରେ ଭାଇସ୍ ଆଡମିରାଲ ବିମଳ ବର୍ମା ସେନାକୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସରକାର ନିକଟରେ କରମବୀର ସିଂହଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ମୁଖ୍ୟ କରିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ବିମଳ ବର୍ମାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ନୌସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିଛନ୍ତି। ସେ କରମବୀରଙ୍କ ସିଂହଙ୍କ ଠାରୁ ସିନିୟର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରାଯାଇନି। କେବଳ ଏବେ ନୁହେଁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସରକାର ବରିଷ୍ଠତା ଭିତ୍ତିରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇନାହାନ୍ତି।

ଭାଇସ୍ ଆଡମିରାଲ ବିମଳ ବର୍ମା ଆଣ୍ଡାମାନ ନିକୋବର କମାଣ୍ଡ(ଏଏନସି)ର ମୁଖ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ସେ ୧୯୮୦ରେ କରମବୀର ସିଂହଙ୍କ ଠାରୁ ୬ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେନାରେ କମିଶନ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। କରମବୀର ୩୧ ମଇ ୨୦୧୯ରେ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏହାପରେ ସେ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ଆଡମିରାଲ ସୁନିଲ ଲାମ୍ବାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ। ଆଡମିରାଲ କରମବୀର ସିଂହ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହେଲିକପ୍ଟର ପାଇଲଟ୍ ଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର