PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କୋଟିପତି ଏସିଏଫ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୩ ମହଲା ଘର ଓ ୪ ଟି ପ୍ଲଟ୍, ୧ କୋଟିରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କା ଠାବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୬/୦୮: ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ପୁରୀ ୱାଇଲ୍ଡ୍‌ ଲାଇଫ୍‌ ଡିଭିଜନ୍‌ର ସହକାରୀ ଜଙ୍ଗଲ ସଂରକ୍ଷଣକାରୀ (ଏସିଏଫ୍‌) ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସ୍ୱାଇଁ । ତାଙ୍କର ପୁରୀ ଅଫିସ୍‌, ବାଲିଅନ୍ତାର ପୈତୃକ ଘର, ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସରକାରୀ ବାସଭବନ, ଢେଙ୍କାନାଳ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ମିଶାଇ ମୋଟ ୫ ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ । ଚଢ଼ଉ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଘରୁ ୧ କୋଟି ୧୬ ଲକ୍ଷ ୭୨ ହଜାର ୯୩୮ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସ୍ଥାବର ଓ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌ଙ୍କ (ଭିଜିଲାନ୍ସ) କୋର୍ଟରୁ ସର୍ଚ ୱାରେଣ୍ଟ ନେଇ ଚଢ଼ଉ କରିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଭିଜନ୍‌। ଏସିଏଫ୍‌ ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସ୍ଥାବର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି, ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୩ ମହଲା କୋଠା ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୬୧ ଲକ୍ଷ ୪୬ ହଜାର ୮୪୫ ଟଙ୍କା, ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ଶିଶୋଲ ଗାଁରେ ଏକ ମହଲା ଘର, ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୪ଟି ଓ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୧ ଟି ପ୍ଲଟ୍‌ ଯାହାର ସରକାରୀ ମୂଲ୍ୟ ୧୨ ଲକ୍ଷ ୭୨ ହଜାର ୨୩୯ ଟଙ୍କା ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଜମା ରହିଛି ୩୧ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୭୧୦ ଟଙ୍କା, ୪ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାର ୩୫୬ ଟଙ୍କାର ଏଲ୍‌ଆଇସି ବଣ୍ଡ, ଦୁଇଟି ବାଇକ୍‌ ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୯୬ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୩୯ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସୁନା ରୁପା ଅଳଙ୍କାର, ୪ ଲକ୍ଷ ୨୩ ହଜାର ୭୪୮ ଟଙ୍କାର ଦାମୀ ଗୃହ ଉପକରଣ ଓ ନଗଦ ୩୨ ହଜାର ୪୦ ଟଙ୍କା । ଏସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଜବତ କରିଛି ଭିଜଲାନ୍ସ ଟିମ୍‌ । ତା’ଛଡା ସେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ନାଁରେ କିଛି ସମ୍ପତ୍ତି କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଶ୍ରୀ ସ୍ୱାଇଁ ଏକ ଦାମୀ କାର୍‌ ଚଳାଉଛନ୍ତି । ଉକ୍ତ କାରର ମାଲିକାନା ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଘଟଣାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛନ୍ତି ।