PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

IPL ସ୍ପନସରଶିପ୍‌ ପାଇଁ ପତଞ୍ଜଳିର ଆଗ୍ରହ – VIVO ସ୍ଥାନରେ ନିଲାମୀରେ ନେବ ଭାଗ

www.theweek.in

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ , ୧୦ ଅଗଷ୍ଟ – ଆଇପିଏଲ୍‌ର  ୧୩ତମ  ସିଜନ୍‌ରୁ ଭିଭୋକୁ ହଟାଇ ଦେବା ପରେ  ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାୟୋଜକ ସ୍ଥାନ ଖାଲି ରହିଛି ।  ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଯୋଗ ଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କର ଆୟୁର୍ବେଦ କମ୍ପାନୀ ପତଞ୍ଜଳି ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ( ଆଇପିଏଲ) ସିଜନ୍‌ ୧୩ର ଟାଇଟଲ୍‌ ସ୍ପନ୍ସରଶିପ୍‌ ପାଇଁ ନିଲାମୀ ଡାକିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛି। ଏବେ ବିସିସିଆଇ  ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଉପରେ କିଛି ବୟାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ।

ପତଞ୍ଜଳିର ପ୍ରବକ୍ତା ଏସ୍‌କେ ତିଜାରାୱାଲା ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ,  ଆମେ ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛୁ । ଏହା  ଭୋକଲ ଫର୍‌ ଲୋକଲ ପାଇଁ ଅଟେ ଏବଂ  ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ  ଗ୍ଲୋବାଲ କରିବା ପାଇଁ  ଏହା ପ୍ରକୃତ ମଞ୍ଚ । ଆମେ ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛୁ ।

ତିଜାରାୱାଲା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ପତଞ୍ଜଳିର ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ ଶେଷ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ବାକି ରହିଛି । ତିଜାରାୱାଲା କହିଛନ୍ତି , ଆମେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବୁ , ଏହାକୁ ଆମେ ନେବୁ ନା ନାହିଁ ।

ଆଇପିଏଲ୍‌  ୨୦୨୦ ସିଜନ୍‌  ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ  ନୂଆ ଟାଇଟଲ ସ୍ପନ୍ସରର ସନ୍ଧାନରେ ଆଜି ଟେଣ୍ଡର ଜାରି କରିପାରେ । ଭିଭୋ ଯିବା ପରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ଟାଇଟଲ ସ୍ପନ୍ସରଶିପ୍‌ ପାଇଁ ଜିୟୋ ,ଆମାଜନ , ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍‌ , ଡ୍ରିମ୍‌ ୧୧ ଓ ଭାୟଜୁସ୍‌ ଭଳି କମ୍ପାନୀ  ଇଚ୍ଛା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।  ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲ୍‌-୧୩ ର ନୂଆ ପ୍ରୋୟୋଜକ ପାଇଁ ପୁରା ପାରଦର୍ଶିତା ଓ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ପାଳନ କରିବେ ।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ , ଭିଭୋ  ସ୍ଥାନରେ  ଟାଇଟଲ  ସ୍ପନ୍ସରଶିପ୍‌ ହାସଲ  କରିବା ପାଇଁ  ଭିଭୋର ଦାମ୍‌ ୪୪୦ କୋଟିରୁ କମ୍‌ ଦାମ୍‌ ଲଗାଇବାକୁ ହେବ । ଯେକୌଣସି କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ସ୍ଥିତି ହେବ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ଭିଭୋ ୨୦୧୮ରୁ ୨୦୨୨ ଯାଏ  ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୨୧୯୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ( ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ  ୪୪୦ କଟି ଟଙ୍କା )  ଆଇପିଏଲ୍‌ ଟାଇଟଲ୍‌ ପ୍ରାଯୋଜକ ଅଧିକାର ହାସଲ କରିଥିଲା । ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ  ଭିଭୋ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରାଯୋଜକ ରୂପରେ ଫେରିପାରେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର