PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୁଳ : ନାଲକୋନଗର ଥାନା ଗୋପିନାଥପୁର ଗାଁ ପାଖ ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ୧୯ ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉଳ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭାଲୁପାଲିରେ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ମହିଳା ମୃତ୍ୟୁ, ମିଳିନି ପରିଚୟ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ୍ବଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ମିଳିଲା ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ଗତ ୧୯ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୦ ଜଣ ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ଵ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ଜଳଯୋଗାଣ ଆଦି ମୌଳିକ ଭିତ୍ତିଭୂମିର କରିବେ ତଦାରଖ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍ ଜବତ କଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ପୋଲିସ, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ତିହିଡି: ନନ୍ଦପୁରବଜାରଠାରୁ ୨୩ ଲଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ମିଠାରେ ନିଶାଦେଇ ଲୁଟିଲେ ଭଡାଟିଆ ଯୁବକ, ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ନେଇ ମାରିଲେ ଛୁ…
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ୭କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍‌ ଜବତ , ସୁଙ୍କି ଆଉଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରୁ ଜବତ କଲା ପଟାଙ୍ଗି ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଦେଓଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପାଲି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା କଣ୍ଟେନର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ : ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ବେଳେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଉଦଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଉଦଳା ପୋଲିସ, ୨ ମହିଳା ଦଲାଲ ଅଟକ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର ଭିସୁଟ୍‌ରେ ୨୫ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ -ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‌ କିଟ୍‌ ଖରାପରୁ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା , ଏନେଇ ଏସିଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • କୋହଲି ହାସଲ କଲେ ଖାସ୍‌ ସଫଳତା , ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କର କ୍ଲବ୍‌ରେ ହେଲେ ସାମିଲ୍, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫଲୋୟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ବୁର୍ଲା ସରକାରୀ ବାଳକ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଶିଲା କରୋନା , ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଆଜି ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଦେଉଳି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋପୀନାଥପୁର ଖଣିରେ ଚଢ଼ାଉ, ୭ଟି ବେଆଇନ ମାଙ୍କଡା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଜବତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢଉ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡ଼ା : କୁମାରୁଣି ନିକଟରେ ବସ୍ ଓଲଟି ୩ ଗୁରୁତର , ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ଯାତ୍ରୀ , ସମସ୍ତ ଗୁରୁତର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଗ୍ରାହକ ସେବାକୁ ଆହୁରି ମଜଭୁତ କଲା ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧(ବ୍ୟୁରୋ):ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ବିକ୍ରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେବା ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଗତବର୍ଷ ପୁଣେରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆଞ୍ଚଳିକ ବିତରଣ କେନ୍ଦ୍ର (ଆର୍‌ଡିସି)ର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସହିତ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲାଇଜ୍‌ଡ ୱାରେଣ୍ଟି ପାର୍ଟସ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ସେଣ୍ଟର (ଡବ୍ଲ୍ୟପିଆର୍‌ସି)ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛି କମ୍ପାନି ।
ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ପୁଣେସ୍ଥିତ ଚକନ୍‌ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ୨୫,୦୦୦ ବର୍ଗମିଟର ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହି ଆର୍‌ଡିସି ଜରିଆରେ କମ୍ପାନି ଦେଶରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ମଜଭୁତ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।
ଏହାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଘୋଷଣା ଅବସରରେ ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଖ୍ୟ ଗୁର୍‌ପ୍ରତାପ ବୋପାରାଇ, କମ୍ପାନିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ବିକ୍ରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେବା ଏବଂ ଭେଇକିଲ୍‌ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ) ଜଷ୍ଟିନ୍‌ ନୋଲ୍‌ଟେ ଏବଂ କମ୍ପାନିର ମୁଖ୍ୟ (ପାର୍ଟସ ଏବଂ ଭେଇକିଲ୍‌ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ) ବିନୋଦ ପ୍ରକାଶ ଶୀବହରେ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଉପରୋକ୍ତ ଆର୍‌ଡିସି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନ୍‌ସିଆର୍‌ରେ ଥିବା ପାର୍ଟସ ବିତରଣ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକ ସହିତ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇବ । ଏଠାରୁ ହିଁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଡିଲର ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ସର୍ଭିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନଗୁଡିକୁ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଭାରତରେ ଥିବା ଡିଲର ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକୁ ଆର୍‌ଡିସି ସିଧାସଳଖ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇବ । ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବା ବ୍ରାଣ୍ଡ ଯେପରି ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌, ସ୍କୋଡା, ଅଡି, ପୋର୍ସ ଏବଂ ଲାମ୍ବୋର୍‌ଘିନି ପାଇଁ ଏହି ଆର୍‌ଡିସି ସ୍ପେୟାର୍‌ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇଦେବ ବୋଲି କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ।