PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ :ଢେଙ୍କାନାଳ ସିଭିଲ କୋର୍ଟକୁ ସିଲ , ୧୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କଲା ପୌରପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ଗ୍ରାହକ ସେବାକୁ ଆହୁରି ମଜଭୁତ କଲା ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧(ବ୍ୟୁରୋ):ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ବିକ୍ରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେବା ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଗତବର୍ଷ ପୁଣେରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆଞ୍ଚଳିକ ବିତରଣ କେନ୍ଦ୍ର (ଆର୍‌ଡିସି)ର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସହିତ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲାଇଜ୍‌ଡ ୱାରେଣ୍ଟି ପାର୍ଟସ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ସେଣ୍ଟର (ଡବ୍ଲ୍ୟପିଆର୍‌ସି)ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛି କମ୍ପାନି ।
ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ପୁଣେସ୍ଥିତ ଚକନ୍‌ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ୨୫,୦୦୦ ବର୍ଗମିଟର ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହି ଆର୍‌ଡିସି ଜରିଆରେ କମ୍ପାନି ଦେଶରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ମଜଭୁତ କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।
ଏହାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଘୋଷଣା ଅବସରରେ ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଖ୍ୟ ଗୁର୍‌ପ୍ରତାପ ବୋପାରାଇ, କମ୍ପାନିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ବିକ୍ରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସେବା ଏବଂ ଭେଇକିଲ୍‌ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ) ଜଷ୍ଟିନ୍‌ ନୋଲ୍‌ଟେ ଏବଂ କମ୍ପାନିର ମୁଖ୍ୟ (ପାର୍ଟସ ଏବଂ ଭେଇକିଲ୍‌ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ) ବିନୋଦ ପ୍ରକାଶ ଶୀବହରେ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଉପରୋକ୍ତ ଆର୍‌ଡିସି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନ୍‌ସିଆର୍‌ରେ ଥିବା ପାର୍ଟସ ବିତରଣ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକ ସହିତ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇବ । ଏଠାରୁ ହିଁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଡିଲର ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ସର୍ଭିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନଗୁଡିକୁ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଭାରତରେ ଥିବା ଡିଲର ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକୁ ଆର୍‌ଡିସି ସିଧାସଳଖ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇବ । ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବା ବ୍ରାଣ୍ଡ ଯେପରି ଫକ୍ସୱାଗନ୍‌, ସ୍କୋଡା, ଅଡି, ପୋର୍ସ ଏବଂ ଲାମ୍ବୋର୍‌ଘିନି ପାଇଁ ଏହି ଆର୍‌ଡିସି ସ୍ପେୟାର୍‌ ପାର୍ଟସ ଯୋଗାଇଦେବ ବୋଲି କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ।