PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

‘ଭୋଟ୍‌ ଆଖଡ଼ା’ ଭେହିକିଲ୍ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ ।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ ପକ୍ଷରୁ ‘ଭୋଟ୍‌ ଆଖଡ଼ା’ ଭେହିକିଲ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରବିବାର ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ ପରିସରରେ ଏକ ନିରାଡ଼ମ୍ବର ଉତ୍ସବରେ ନ୍ୟୁଜ୍‌୭ର ସିଇଓ ସୁନିଲ କୁମାର ଦାସ ଏହି ଭେହିକିଲର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ‘ପ୍ରମେୟ’ ଓ ‘ନ୍ୟୁଜ୭’ର ଗ୍ରୁପ୍‌ ଏଡିଟର ଗୋପାଳକୃଷ୍ଣ ମହାପାତ୍ର, ନ୍ୟୁଜ-୭ ଏଡିଟର ଅର୍ଦ୍ଧେନ୍ଦୁ ଦାସ, ବିଜ୍ଞାପନ ବିଭାଗ ଭିପି ଲିଙ୍ଗରାଜ ଲେଙ୍କା, କେଏଚ୍‌ପିଏଲ୍‌ର ଏରିଆ ସେଲ୍‌ସ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୀ ରୂପେଶ, ନ୍ୟୁଜ-୭ର ଆଙ୍କର ମନୋଜ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଅମର ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଏହି ଭେହିକିଲ୍‌ ୨୧ଟି ଯାକ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ସହିତ ସେଠିକାର ସମସ୍ତ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭେଟିବ । ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଭାବବିନିମୟ କରିବା ସହିତ ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ର ଆଙ୍କରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଘଣ୍ଟିକିଆ ଲାଇଭ୍‌ ସୋ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ଏହି କ୍ରମରେ ‘ଭୋଟ୍‌ ଆଖଡ଼ା’ ଭେହିକିଲ୍‌ ସୋମବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଆସିକା ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା କରିବ । ସେଠାରେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳରୁ ଆଶାୟୀ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ୍‌ କରିବା ସହ ଏକ ମଞ୍ଚ ଜରିଆରେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଭାବ ବିନିମୟ କରାଯିବ । ଏହା ସହିତ ଆସିକା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜ-୭ର ଆଙ୍କର ମନୋଜ ଭାବ ବନିମିୟ କରେିବ । ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ, ଏହି ଭେହିକିଲ୍‌ ମଧ୍ୟ କେତେକ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ଯାତ୍ରା କରିବ ।