PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

କେବଲ୍‌, ଡିଟିଏଚ୍‌ ଅପରେଟରଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌: ୧ ସୁଦ୍ଧା ନୂଆ ଟାରିଫ୍‌, ନଚେତ୍‌ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩ା୧(ଏଜେନ୍ସି): ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ରୁ ନୂଆ ଟାରିଫ୍‌ ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଡିଟିଏଚ୍‌ ଓ କେବଲ୍‌ ଟିଭି ଅପରେଟରଙ୍କୁ କଡ଼ା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲେ ହେଁ ସେମାନେ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହାନ୍ତି । ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନୂଆ ଟାରିଫ୍‌ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଉନାହାନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦର ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ବାଛିବା ପାଇଁ କହୁନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ଏ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍‌ ନିୟାମକ ପ୍ରାଧିକରଣ (ଟ୍ରାଇ) ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନି ଦିଆଯାଇଛି । ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ରୁ ନୂଆ ଟାରିଫ୍‌ ଲାଗୁନକଲେ ସେମାନଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିଦିଆଯିବ ବୋଲି ତାଗିଦ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ୫୦%ରୁ କମ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଅନୁସାରେ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ ବେଳକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଅନୁସାରେ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି ଅନେକ ଗ୍ରାହକ ଟ୍ରାଇର ନୂଆ ଟାରିଫ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଯିବା ପରେ ଟ୍ରାଇ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପୋଷଣ କରିଛି । ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ବୈଠକରେ ଟ୍ରାଇ ପୁନର୍ବାର ଡିଟିଏଚ୍‌ ଓ କେବଲ୍‌ ଟିଭି ଅପରେଟର୍‌ଙ୍କୁ ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ ସମୟସୀମା ନେଇ ମନେ ପକାଇଦେଇଛି । ଏହି ସମୟସୀମା ମଧ୍ୟରେ ନୂଆ ଟାରିଫ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନକଲେ ସେମାନଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସକୁ ବାତିଲ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ତଥ୍ୟ ମୁତାବକ ଡିସ୍‌ ଟିଭିର ପ୍ରାୟ ୩୫% ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପସନ୍ଦିତ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ବାବଦରେ ରେକର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏୟାରଟେଲ୍‌ ଏହାର ମୋଟ ପ୍ରାୟ ୧.୪୭ କୋଟି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୦,୦୦୦ରୁ କମ୍‌ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କରିଛି ।