PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

‘ଦୃଶ୍ୟମ’ ଦେଖି ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଇନ୍ଦୋର, 13।1(ଏଜେନ୍ସି): ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ସହରରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ଘଟିଥିବା ଏକ ରହସ୍ୟଜନକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇବାରେ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ସଫଳ ହୋଇଛି। ପୁଲିସ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କର୍ପୋରଟେର ଜଗଦୀଶ କାରୋଟିୟା (65 ବର୍ଷ), ତାଙ୍କର ତିନି ପୁଅ ଏବଂ ଜଣେ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୁଲିସ କହିଛି କି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ 2015 ମସିହାରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଫିଲ୍ମ ‘ ଦୃଶ୍ୟମ’ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ତା’ ପରେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିଲେ। 

ପୁଲିସର କହିବାନୁଯାୟୀ, ଜଗଦୀଶ କାରୋଟିୟାଙ୍କର ବନଗଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ 22 ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ଟ୍ବିଙ୍କଲ ଡାଗ୍ରେଙ୍କ ସହିତ ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ଟ୍ବିଙ୍କିଲ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏକାଠି ରହିବାକୁ ଜିଦ୍ କରିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କର ପରିବାରରେ ବ୍ୟାପକ ବିଭ୍ରାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା। ତେଣୁ ଜଗଦୀଶ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଭଳି ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ ବାସ୍ତବ ରୂପ ଦିଆଯିବ ଏବଂ କେମିତି ଏହାକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖାଯିବ, ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକାଠି  ‘ଦୃଶ୍ୟମ’ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଥିଲେ। 

ଏହାପରେ ସେମାନେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଗୋଟିଏ କୁକୁରକୁ ମାରି ସେଇ ସ୍ଥାନ ଠାରୁ ମାତ୍ର 100 ମିଟର ଦୂରରେ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଚାରିଆଡେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ କି ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ମଣିଷ ଶବ ପୋତାଯାଇଛି।     

ପୁଲିସ ଆସି ସେଠାରେ ଖୋଳିବା ପରେ କୁକୁରର ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ତେଣୁ ପୁଲିସ ସେଠାରୁ ପଳାଇଥିଲା ଏବଂ  ପ୍ରକୃତ ଶବ ପୋଡାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇନଥିଲା। ଫଳରେ କାହାକୁ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁରାକ୍ ମିଳିନଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟରେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍ ଙ୍କ ନିଖୋଜ ହୋଇଯିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ମାଆବାପା ପୁଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। 

ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କ ନିଖୋଜ ହେବା ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ମାଆବାପାଙ୍କର ହାତ ଅଛି ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହଁଥିଲେ। ତେଣୁ ସେମାନେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କ ଫୋନକୁ ନେଇ ବଦନାବର ସହରରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ (ଯାହାଙ୍କ ସହିତ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା)ଙ୍କ ଘର ନିକଟରେ ପକାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ଚାହୁଁଥିଲେ କି ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କ ପିତାମାତା ତାକୁ ଗାୟବ କରିଦେଇଥିବାର ପୁଲିସ ମନେ କରୁ। ସତକୁ ସତ ପୁଲିସ ଟ୍ବିଙ୍କିଲ ନିଖୋଜ ହେବା ଘଟଣାରେ କିଛି ଟେର ପାଇନଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟରେ ତାଙ୍କର ମାତାପିତା ଏହି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ କୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଅଦାଲତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦଶେ କ୍ରମେ ଜଗଦୀଶ,ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଏବଂ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କର ମାତାପିତାଙ୍କର 

 ବ୍ରେନ୍ ମ୍ୟାପିଂ (ବ୍ରେନ୍ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ ଅସିଲେସନ ସିଗ୍ନେଚର ଟେଷ୍ଟ) କରାଇଥିଲା। ଗୁଜରାଟ ସ୍ଥିତ ଏକ ଲାବେର  ଏଭଳି ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବା ପରେ ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ରଚିଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ। ଏବେ ପୁଲିସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନରୁ ମୃତ ଯୁବତୀଙ୍କ ବ୍ରେସଲେଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।      

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର