PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍‌ ଜର୍ମାନୀ ଠାରୁ ୨-୦ରେ ହାରିଲା
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, କେନାଲରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କରାଜ, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୀରାବାଈ ଚାନୁଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ, ଝିହୁଇ ହୋଙ୍କର ହେବ ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ଭ୍ୟାନରୁ ୧.୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଜୟପୁର ସଦର ପୋଲିସ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ବଲାଙ୍ଗୀର ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ଲୁଟ ଘଟଣା, ୬ କୁଖ୍ୟାତ୍ ଟ୍ରକ୍ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାର୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଖୋଲିଲା ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ୨ ଗେଟ୍‌, ମୋଟ ୮ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ : କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ତୃତୀୟ ଲହରୀ ଆସିବାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ନାହିଁ, ସ୍ଥିତି ଦେଖି ଅନ୍‌ଲକ୍‌ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଡିଏମ୍‌ଇଟି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସଦନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ନିଆଁଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ୪ଟି ଦମକଳ ଗାଡ଼ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୬୩୭ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲିଲା ସ୍କୁଲ, ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ନଦୀ ଘାଟକୁ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ଯାଇ ଭାସିଗଲା ନାବାଳକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • କାର୍ଗିଲ ବିଜୟ ଦିବସ : ପାକିସ୍ତାନକୁ ଧୂଳି ଚଟାଇ କାର୍ଗିଲ ଶିଖରରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ାଇଥିଲେ ଭାରତର ବୀର ଯବାନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଛାଡ଼ି ସବୁଠି ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟର ୧୩୦୨ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ : ଶ୍ରାବଣ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଭକ୍ତଶୂନ୍ୟ ବାବା ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ଅନଗୁଳ : ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘର ପୋଡ଼ିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୫୭୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୩୭ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||

‘ଦୃଶ୍ୟମ’ ଦେଖି ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଇନ୍ଦୋର, 13।1(ଏଜେନ୍ସି): ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ସହରରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ଘଟିଥିବା ଏକ ରହସ୍ୟଜନକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇବାରେ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ସଫଳ ହୋଇଛି। ପୁଲିସ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କର୍ପୋରଟେର ଜଗଦୀଶ କାରୋଟିୟା (65 ବର୍ଷ), ତାଙ୍କର ତିନି ପୁଅ ଏବଂ ଜଣେ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୁଲିସ କହିଛି କି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ 2015 ମସିହାରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଫିଲ୍ମ ‘ ଦୃଶ୍ୟମ’ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ତା’ ପରେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିଲେ। 

ପୁଲିସର କହିବାନୁଯାୟୀ, ଜଗଦୀଶ କାରୋଟିୟାଙ୍କର ବନଗଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ 22 ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ଟ୍ବିଙ୍କଲ ଡାଗ୍ରେଙ୍କ ସହିତ ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ଟ୍ବିଙ୍କିଲ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏକାଠି ରହିବାକୁ ଜିଦ୍ କରିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କର ପରିବାରରେ ବ୍ୟାପକ ବିଭ୍ରାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା। ତେଣୁ ଜଗଦୀଶ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରୁ ହଟାଇଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଭଳି ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ ବାସ୍ତବ ରୂପ ଦିଆଯିବ ଏବଂ କେମିତି ଏହାକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖାଯିବ, ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକାଠି  ‘ଦୃଶ୍ୟମ’ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଥିଲେ। 

ଏହାପରେ ସେମାନେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଗୋଟିଏ କୁକୁରକୁ ମାରି ସେଇ ସ୍ଥାନ ଠାରୁ ମାତ୍ର 100 ମିଟର ଦୂରରେ ପୋତି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଚାରିଆଡେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ କି ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ମଣିଷ ଶବ ପୋତାଯାଇଛି।     

ପୁଲିସ ଆସି ସେଠାରେ ଖୋଳିବା ପରେ କୁକୁରର ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ତେଣୁ ପୁଲିସ ସେଠାରୁ ପଳାଇଥିଲା ଏବଂ  ପ୍ରକୃତ ଶବ ପୋଡାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇନଥିଲା। ଫଳରେ କାହାକୁ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କରେ ସୁରାକ୍ ମିଳିନଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟରେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍ ଙ୍କ ନିଖୋଜ ହୋଇଯିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ମାଆବାପା ପୁଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। 

ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କ ନିଖୋଜ ହେବା ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ମାଆବାପାଙ୍କର ହାତ ଅଛି ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଚାହଁଥିଲେ। ତେଣୁ ସେମାନେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କ ଫୋନକୁ ନେଇ ବଦନାବର ସହରରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ (ଯାହାଙ୍କ ସହିତ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା)ଙ୍କ ଘର ନିକଟରେ ପକାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ଚାହୁଁଥିଲେ କି ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କ ପିତାମାତା ତାକୁ ଗାୟବ କରିଦେଇଥିବାର ପୁଲିସ ମନେ କରୁ। ସତକୁ ସତ ପୁଲିସ ଟ୍ବିଙ୍କିଲ ନିଖୋଜ ହେବା ଘଟଣାରେ କିଛି ଟେର ପାଇନଥିଲା। ଅନ୍ୟପଟରେ ତାଙ୍କର ମାତାପିତା ଏହି ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ କୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଅଦାଲତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦଶେ କ୍ରମେ ଜଗଦୀଶ,ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଏବଂ ଟ୍ବିଙ୍କିଲଙ୍କର ମାତାପିତାଙ୍କର 

 ବ୍ରେନ୍ ମ୍ୟାପିଂ (ବ୍ରେନ୍ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ ଅସିଲେସନ ସିଗ୍ନେଚର ଟେଷ୍ଟ) କରାଇଥିଲା। ଗୁଜରାଟ ସ୍ଥିତ ଏକ ଲାବେର  ଏଭଳି ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବା ପରେ ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ରଚିଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ। ଏବେ ପୁଲିସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସ୍ଥାନରୁ ମୃତ ଯୁବତୀଙ୍କ ବ୍ରେସଲେଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।      

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର