PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଗର୍ଜିଲେ ହରଭଜନ: ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍କୁ ନେଇ କହିଦେଲେ ଏମିତି…

source:www.indiatimes.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ସାରା ଦେଶବାସୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜ ଢଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି ।  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର୍ସ ମଧ୍ଯ ଏଥିରେ ପଛରେ ନାହାନ୍ତି । ଏବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକଟ୍ ଟିମର ହରଭଜନ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ କପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଭାରତକୁ ୧୬ ଜୁନରେ ମ୍ୟାନଚେଷ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିଶ୍ୱ କପ୍ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାର ଅଛି । ଭଜ୍ଜି କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବନି ତେବେବି ଭାରତ ଏତେ ମଜଭୁତ ଯେ ସେ ବିଶ୍ୱ କପ୍ ଜିତିଯିବ ।

ଭଜ୍ଜି କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତକୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ଅନୁଚିତ୍ । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଏତେ ମଜଭୁତ ଯେ ସେ ପାକିସ୍ତାନର ବିନା ଖେଳରେ ମଧ୍ଯ ବିଶ୍ୱ କପ୍ ଜିତିଯିବ । ଏହା ଆମ ପାଇଁ ଏକ ଘଡିସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତ । ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ସରକାର ନିଶ୍ଚିତ କୌଣସି ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ । ତେବେ ଯଦି କ୍ରିକେଟ୍ କଥା ପଡେ ତେବେ ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ କିଛି ବି ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆମ ଦେଶ ସହିତ ଠିଆ ହେବା ଉଚିତ୍ । କୌଣସି ବି ଖେଳ ହେଉ, କ୍ରିକେଟ୍ କିମ୍ବା ହକି ଆମେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।’ ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସିସିଆଇ ମଧ୍ଯ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିରୋଧ କରି ବ୍ରାର୍ବୋନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଫଟୋ ଢାଙ୍କିଦେଇଥିଲା ।