PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ୧୦୦୦ କିଲୋ ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ, ଦୁଇ ଗିରଫ

କୋଲକାତା,୯।୩: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ (ଏସଟିଏଫ୍) ଶନିବାର ୧ ହଜାର କିଲୋଗ୍ରାମର ବିସ୍ଫୋରକ(ପୋଟାସିୟମ ନାଇଟ୍ରେଟ୍) ସହିତ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଭୁଇ ଓ ପଦ୍ମଲୋଚନ ଦେ ଓଡିଶାରୁ ବିସ୍ଫୋରକ ପଦାର୍ଥ ନେଇ ଫଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର  ଉତ୍ତର ୨୪ ପ୍ରଗଣା ଯାଉଥିଲେ। ଏସଟିଏଫ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଟି ରୋଡରେ ଥିବା ତାଲା ବ୍ରିଜ୍ ପାଖରେ ରୋକି ତଲାସୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ବହୁ ପରିମାଣରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏସଟିଏଫର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏବେ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା କରାଯାଉଛି। ଏତେ ପରିମାଣରେ ବିସ୍ଫୋରକ ନେଇ ସେମାନେ କେଉଁ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଆସୁଥିଲେ ତାହାର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ। ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏତେ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ପଦାର୍ଥ ମିଳିବା ଖୁବ୍ ଗମ୍ଭୀର ମାମଲା। ଏସଟିଏଫ୍ ଏବେ ଏହି ମାମଳାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗତ ୨୯ ଜାନୁଆରୀରେ ପାକୁଡ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ବହୁ ମାତ୍ରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ କରିବା ସହ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେମାନଭ୍କ ନିକଟୁ ୨୫ କିଲୋ ଆମୋନିଆ ନାଇଟ୍ରେଟ୍, ୨୨୫ ପିସ୍ ଜିଲୋଟିନ୍, ୧୫୦ ଖଣ୍ଡ ଡିଟୋନେଟର ଏବଂ ଏକ ବାକ୍ସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ।