PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : CHSE ଅଫିସରେ ସମ୍ମୁଖରେ ହାତ କାଟିଲେ ଛାତ୍ରୀ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ OCCL ସିନିୟର ମ୍ୟାନେଜର, ଆୟ ବର୍ହିଭୁକ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ରାତି ଅଧରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିବା ପରେ ମୁହଁକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ସଦର ଥାନା ତାପଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଜଣକୁ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୧୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୪୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲା ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ଛାତ୍ର ଭାସିଯିବା ଘଟଣା, ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଠାବ ହେଲା ରାଜାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା : ଭିସୁଟ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, କୁଳପତିଙ୍କ ସମେତ ୨ ଛାତ୍ର ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଗାମୀ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକାଧିକ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟର ସୃଷ୍ଟି, ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ବନ୍ଦ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସରେ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ, ଏକ୍ସପାରି ହେବା ପରେ ରାତାରାତି ଗାଡ଼ି ଗାଡ଼ି ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ…
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଗୋବିନ୍ଦ ବନ୍ଦାପନା
  • ||
  • ପିପିଲି : ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଉପନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର, ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ତିନି ଦଳର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ
  • ||

ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ର ନିର୍ବାଚନୀ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ, ବିନାନୁମତିରେ ଗ୍ରୁପରେ ମିଶାଯାଇ ପାରିବନି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩ା୪(ଏଜେନ୍ସି):ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମେସେଜିଂ ଆପ୍‌ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏଣିକି କେହି ମନଇଚ୍ଛା ଗ୍ରୁପରେ ସାମିଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଅନୁମତି ଆଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଭଲ ମାଧ୍ୟମ ସାଜିଛି । ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରୁପ୍‌ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଉଛି । ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ର ଏହି ନୂଆ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଦଳଗୁଡ଼ିକୁ ଅକଳରେ ପକାଇବ । ଏ ବାବଦରେ କମ୍ପାନି କହିଛି ଯେ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ପରିବାର, ବନ୍ଧୁ, ସହଯୋଗୀ, ସହପାଠୀଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ସହ ଯୋଡ଼ିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ଫଳରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଗ୍ରୁପ୍‌ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରୁଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ କିଛି ଉପଭୋକ୍ତା ଏହି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ ପଠାଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦେଖି ଆମେ ଏହି ନୂଆ ପ୍ରାଇଭେସି ବା ଗୋପନୀୟତା ନିୟମ ପ୍ରଚଳନ କରିଛୁ । ଆମର ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ମୁତାବକ କୌଣସି ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବା ବାବଦରେ ଉପଭୋକ୍ତା ହିଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ । ତାଙ୍କୁ ମନଇଚ୍ଛା କେହି ସାମିଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟର ଫାଇଦା ନେବା ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଆପ୍‌ର ‘ସେଟିଂସ୍‌’କୁ ଯାଇ ୩ଟି ବିକଳ୍ପ ଯଥା ‘ନୋବଡି’, ‘ମାଇଁ କଣ୍ଟାକ୍ଟ୍‌ସ’ ଏବଂ ‘ଏଭ୍ରିୱାନ୍‌’ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏକୁ ବାଛିପାରିବେ । ଯଦି ସେମାନେ ‘ନୋବଡି’କୁ ଚୟନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଅନ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ମନଇଚ୍ଛା ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ସାମିଲ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଗ୍ରୁପ୍‌କୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଯଦି ଉପଭୋକ୍ତା ‘ମାଇଁ କଣ୍ଟାକ୍ଟ୍‌ସ’ ବାଛନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଲିଷ୍ଟରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ସାମିଲ ପାଇଁ ଅନୁମତି ପାଇପାରିବେ । ‘ନୋବଡି’ ଚୟନ କରୁଥିବା ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମେସେଜ୍ ପଠାଯାଇ ଗପ୍ରୁ୍େ‌ର ସାମିଲକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇ ପାରିବ । ଏଥିପାଇଁ ୩ ଦିନ ମହଲତ ମିଳିବ । ୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଯଦି ଉପଭୋକ୍ତା ସବୁଜ ସଂକେତ ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇ ପାରିବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ୫ ଜଣରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକସଙ୍ଗେ ମେସେଜ୍‌ ପଠାଇ ପାରେିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର