PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

WhatsApp ର ନୂଆ ଫିଚର, ୟୁଜର୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ ନିଜର Memoji Sticker

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୮: ହ୍ୱାଟ୍ସଅପ ନିଜ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଫିଚର୍ ପ୍ରସ୍ତୁତରେ ଲାଗିପଡିଛି । ହ୍ୱାଟ୍ସଅପ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆପରେ ମେମୋଜୀ (Memoji Sticker) ଫିଚର ଯୋଡିବାକୁ ଯାଉଛି । WABetaInfoର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ହ୍ୱାଟ୍ସଅପ ଆଗାମୀ ବିଟା ଅପଡେଟ୍ ୨.୧୯.୯୦ ଭର୍ସନରେ ମେମୋଜୀ ଷ୍ଟିକର ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏହି ଷ୍ଟିକର୍ସ କେବଳ ସେହି ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ମିଳିବ ଯେଉଁମାନେ ଟେଷ୍ଟଫ୍ଲଇଟ୍ ବିଟା ପ୍ରୋଗ୍ରାମର ଅଂଶ । କହିରଖୁଛୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା କେବଳ iOS ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ । ମେମୋଜୀ ଷ୍ଟିକର କିଭଳି କାମ କରିବ ସେଥିପାଇଁ ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ ମଧ୍ଯ ସେୟାର କରାଯାଇଛି ।

Wabetainfoରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମେମୋଜୀ ଷ୍ଟିକରର ସପୋର୍ଟ iOS ୧୩ରେ କାମ କରୁଥିବା ଆଇଫୋନ୍ ଏକ୍ସ, ଆଇଫୋନ୍ ଏକ୍ସଆର୍ ଓ ଏକ୍ସଏସକୁ ମିଳିବ ।

କଣ ଏହି ମେମୋଜୀ ଷ୍ଟିକର ?
ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଚେହେରାକୁ ଷ୍ଟିକର ଆନିମେସନରେ କନଭର୍ଟ କରାଗଲେ ତାହାକୁ ମେମୋଜୀ କୁହାଯାଏ । ମେମୋଜୀରେ ଚେହେରାର ମୁଭମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାପ୍ଚର ହୋଇଥାଏ ।