PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପର ଏହି ଚାଲେଞ୍ଜକୁ ପୂରା କରନ୍ତୁ, ଜିତିପାରିବେ ୧.୮ କୋଟି

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୯/୨:  ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରୁ ଆପଣ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତିପାରିବେ । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ନିଜର ମେସେଜିଂ ସର୍ଭିସ୍ କେବଳ ଚାଟିଂ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସୀମିତ ରଖିନି । ଏହି ସେବାକୁ ବିଜନେସ୍ କମ୍ୟୁନିକେସନ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ବିଜନେସ୍ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହା ବ୍ଯତୀତ ଏହି ଆପ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ଅଲଗା ବିଜେନ୍ସ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ଗତ ବର୍ଷ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହି ବିଜନେସ୍ ଆପରେ ଅନେକ ବିଜନେସ୍ ଟୁଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ଯାହା ବିଜନେସକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଭାରତୀୟ ଯୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ଆୟୋଜନ କରିଛି । ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଆୟୋଜନ ଭାରତରେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ସହିତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶ ପାଇଁ କରାଯାଇଛି । ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟର ଟପ୍ ୫ ୱିନର୍ସଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ରୂପେ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା, ଗ୍ରାମୀଣ, ଅର୍ଥ ବ୍ଯବସ୍ଥା, ଡିଜିଟାଲ ସମାବେଶ, ଶିକ୍ଷା ଓ ନାଗରିକ ସୁରକ୍ଷା ଭଳି କ୍ଷେତ୍ର ସାମିଲ ।

WhatsApp ନିକଟରେ ମିଡିଆକୁ କହିଛି ଯେ ନୂଆ ଚିନ୍ତା ଧାରା ଥିବା ଉଦ୍ଯୋଗୀ ଓ ବିଜନେସ୍ ମଡେଲ ଯେଉଁମାନେ ଭାରତରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହା ହେଉଛି ସିଲେକ୍ସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
୧. ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଚୟନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମୂଲ୍ଯାଙ୍କନ ସମିତି ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ ।

୨. ଚୟନ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ବେଷ୍ଟ ଆଇଡିଆଜକୁ ଆଗାମୀ ଲିଷ୍ଟ ପାଇଁ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କରାଯିବ । ଏବଂ ଆଗାମୀ ରାଉଣ୍ଡରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଟପ୍ ୧୦ ଆଇଡିଆଜରେ ବଦଳାଯିବ ।

୩. ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡରେ ଟପ୍-୫ ବିଜେତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯିବ । ଯାହାକୁ ୫୦ ହଜାର ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୩୫.୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ । ୫ ବିଜେତାଙ୍କୁ ସମୁଦାୟ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର