PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ ମୁହାଁ ଓଡ଼ିଶା, ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିଲେ ଟେଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ : ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ତଳକୁ ଖସିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର୍
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ :ଢେଙ୍କାନାଳ ସିଭିଲ କୋର୍ଟକୁ ସିଲ , ୧୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କଲା ପୌରପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଦଶମ ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପର ଏହି ଚାଲେଞ୍ଜକୁ ପୂରା କରନ୍ତୁ, ଜିତିପାରିବେ ୧.୮ କୋଟି

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୯/୨:  ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରୁ ଆପଣ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତିପାରିବେ । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ନିଜର ମେସେଜିଂ ସର୍ଭିସ୍ କେବଳ ଚାଟିଂ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସୀମିତ ରଖିନି । ଏହି ସେବାକୁ ବିଜନେସ୍ କମ୍ୟୁନିକେସନ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ବିଜନେସ୍ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହା ବ୍ଯତୀତ ଏହି ଆପ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ଅଲଗା ବିଜେନ୍ସ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ଗତ ବର୍ଷ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହି ବିଜନେସ୍ ଆପରେ ଅନେକ ବିଜନେସ୍ ଟୁଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ଯାହା ବିଜନେସକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଭାରତୀୟ ଯୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ଆୟୋଜନ କରିଛି । ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଆୟୋଜନ ଭାରତରେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ସହିତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶ ପାଇଁ କରାଯାଇଛି । ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟର ଟପ୍ ୫ ୱିନର୍ସଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ରୂପେ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା, ଗ୍ରାମୀଣ, ଅର୍ଥ ବ୍ଯବସ୍ଥା, ଡିଜିଟାଲ ସମାବେଶ, ଶିକ୍ଷା ଓ ନାଗରିକ ସୁରକ୍ଷା ଭଳି କ୍ଷେତ୍ର ସାମିଲ ।

WhatsApp ନିକଟରେ ମିଡିଆକୁ କହିଛି ଯେ ନୂଆ ଚିନ୍ତା ଧାରା ଥିବା ଉଦ୍ଯୋଗୀ ଓ ବିଜନେସ୍ ମଡେଲ ଯେଉଁମାନେ ଭାରତରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହା ହେଉଛି ସିଲେକ୍ସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
୧. ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଚୟନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମୂଲ୍ଯାଙ୍କନ ସମିତି ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ ।

୨. ଚୟନ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ବେଷ୍ଟ ଆଇଡିଆଜକୁ ଆଗାମୀ ଲିଷ୍ଟ ପାଇଁ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କରାଯିବ । ଏବଂ ଆଗାମୀ ରାଉଣ୍ଡରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଟପ୍ ୧୦ ଆଇଡିଆଜରେ ବଦଳାଯିବ ।

୩. ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡରେ ଟପ୍-୫ ବିଜେତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯିବ । ଯାହାକୁ ୫୦ ହଜାର ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୩୫.୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ । ୫ ବିଜେତାଙ୍କୁ ସମୁଦାୟ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର