PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପର ଏହି ଚାଲେଞ୍ଜକୁ ପୂରା କରନ୍ତୁ, ଜିତିପାରିବେ ୧.୮ କୋଟି

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୯/୨:  ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରୁ ଆପଣ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତିପାରିବେ । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ନିଜର ମେସେଜିଂ ସର୍ଭିସ୍ କେବଳ ଚାଟିଂ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସୀମିତ ରଖିନି । ଏହି ସେବାକୁ ବିଜନେସ୍ କମ୍ୟୁନିକେସନ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ବିଜନେସ୍ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହା ବ୍ଯତୀତ ଏହି ଆପ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ଯ କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଏକ ଅଲଗା ବିଜେନ୍ସ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ଗତ ବର୍ଷ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହି ବିଜନେସ୍ ଆପରେ ଅନେକ ବିଜନେସ୍ ଟୁଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ଯାହା ବିଜନେସକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଭାରତୀୟ ଯୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ଆୟୋଜନ କରିଛି । ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଆୟୋଜନ ଭାରତରେ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ସହିତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶ ପାଇଁ କରାଯାଇଛି । ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟର ଟପ୍ ୫ ୱିନର୍ସଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ରୂପେ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା, ଗ୍ରାମୀଣ, ଅର୍ଥ ବ୍ଯବସ୍ଥା, ଡିଜିଟାଲ ସମାବେଶ, ଶିକ୍ଷା ଓ ନାଗରିକ ସୁରକ୍ଷା ଭଳି କ୍ଷେତ୍ର ସାମିଲ ।

WhatsApp ନିକଟରେ ମିଡିଆକୁ କହିଛି ଯେ ନୂଆ ଚିନ୍ତା ଧାରା ଥିବା ଉଦ୍ଯୋଗୀ ଓ ବିଜନେସ୍ ମଡେଲ ଯେଉଁମାନେ ଭାରତରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହା ହେଉଛି ସିଲେକ୍ସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
୧. ଏହି କଣ୍ଟେଷ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଚୟନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମୂଲ୍ଯାଙ୍କନ ସମିତି ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ ।

୨. ଚୟନ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ବେଷ୍ଟ ଆଇଡିଆଜକୁ ଆଗାମୀ ଲିଷ୍ଟ ପାଇଁ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କରାଯିବ । ଏବଂ ଆଗାମୀ ରାଉଣ୍ଡରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଟପ୍ ୧୦ ଆଇଡିଆଜରେ ବଦଳାଯିବ ।

୩. ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡରେ ଟପ୍-୫ ବିଜେତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯିବ । ଯାହାକୁ ୫୦ ହଜାର ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୩୫.୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ । ୫ ବିଜେତାଙ୍କୁ ସମୁଦାୟ ୧.୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ।