PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ପାଇଁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର କଏନ୍ ଧରି ପହଞ୍ଚିଲେ ପ୍ରାର୍ଥୀ, ଆଉ ତା ପରେ…

ଚେନ୍ନାଇ ୨୬/୩: ସୋମବାର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାର ଶେଷ ଦିନ ଥିଲା । ମଙ୍ଗଳବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ଆରମ୍ବ ହୋଇଗଲା । ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆସାମ, ବିହାର, ଛତିଶଗଡ, ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ମଣିପୁର, ଓଡିଶା, ତାମିଲନାଡୁ, ତ୍ରିପୁରା, ୟୁପି, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ପୁଡୁଚେରୀ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ହେବ ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ଯାୟର ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ଦିନ ତାମିଲନାଡୁର ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜ ନାମାଙ୍କନ ଏମିତି ଦାଖଲ କଲେ ଯେ ଏବେ ସେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ । ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାପାଇଁ ଫିସ୍ ରୂପେ ସେ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଖୁଚୁରା ଆଣିଥିଲେ ।

ଅବଶ୍ଯ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନୁହେଁ । ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଲୋକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରିବାପାଇଁ ଏମିତି କାମ କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର୍ସ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ମିମ୍ସ ଭାଇରାଲେ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଏହି ବ୍ଯକ୍ତି ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି କୁପ୍ପାଲଜି ଦେବଦାସ । ସେ ଚେନ୍ନାଇ ଦକ୍ଷିଣରୁ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ଦେବଦାସ ଦକ୍ଷିଣ ଚେନ୍ନାଇର ଜୋନାଲ ଅଫିସରେ ୧୦, ୫, ୨ ଓ ୧ ଟଙ୍କିଆ କଏନରେ ଭର୍ତ୍ତି ଏକ ଡବା ନେଇ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି ସିଟରେ ଏବେ ଏଆଇଡିଏମକେର ରାଧାକୃଷ୍ଣ ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି । ତାମିଲନାଡୁର ୩୯ ସିଟ୍ ପାଇଁ ୧୮ ଏପ୍ରିଲକୁ ନିର୍ବାଚନ ହେବ । ମେ ୨୩ରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ହେବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର