PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ଜେଲରେ ଥିବା ସମୟରେ ଓକିଲାତି ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ଜେଟଲୀ,ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ପାଇଁ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଜେଲ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୮: ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ‘ସଙ୍କଟ ମୋଚନ’ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଜନୀତିର ଚାଣକ୍ୟ ନାମରେ ପରିଚିତ ଅରୁଣ ଜେଟଲିଙ୍କର ଗତକାଲି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏମ୍ସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଜେଟଲୀଙ୍କ ଏହି ପରଲୋକ ପରେ ବିଜେପି ସହିତ ସାରା ଦେଶରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି। ଜଣେ ଓକିଲ ଓ ରାଜନେତା ଭାବରେ ଜେଟଲୀଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ଦଳକୁ ଖୁବ୍ ସୁଦୃଢ କରିପାରିଥିଲା। ଜେଟଲୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଯାଇ ବିଜେପିର ମହାସଚିବ ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ତାଙ୍କ ଜୀବନି ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ଅଜଣା କଥା କହିଛନ୍ତି। ତାହା ହେଲା ଜେଟଲୀ ଜେଲରେ ଥିବା ବେଳେ ଓକିଲାତି ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ।

ଭୁପେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ,ଜେଟଲୀ ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଜୀବନର ଆରମ୍ଭ ଜଣେ ଛାତ୍ରସଂଘର ନେତା ଭାବରେ କରିଥିଲେ। ଦେଶରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଜାରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଛାତ୍ରନେତା ଭାବରେ ଲୋକତନ୍ତ୍ରକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଛାତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନର ନେତୃତ୍ବ ନେଇଥିଲେ ଜେଟଲୀ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତେବେ ଜେଲରେ ଥିବା ସମୟରେ  ସେ ଓକିଲାତି ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କର ଜୀବନର ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ଥିଲା। ସେ ଜଣେ ଅଦ୍ଭୁତ ମେଧାଶକ୍ତି ସମ୍ପନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଭୁପେନ୍ଦ୍ର।