PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର – ଅଚିହ୍ନା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁରେ ଜଣେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଉଁଶ, ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଯୁବତୀର ଶବ।
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ୩ୟ ଟେଷ୍ଟ , ୨ୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୮୧ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲ୍ଆଉଟ୍
  • ||
  • ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ- ଭାରତ ୧୪୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର- ପରକିୟାପ୍ରୀତି ମହଙ୍ଗା , ପ୍ରେମିକ ସହ ବିବାହିତ ମହିଳା ଫେରାର ହୋଇ ଧରାପଡିବା ପରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚା ଖାଇଲେ ।
  • ||
  • ପାରାଦୀପ- ପାରଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ୨୭ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ୨୭ ଟି ବିଭିନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏମଓୟୁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଓଡ଼ପଡ଼ାରେ ୮ ବଖରା ଘର ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାତୀ ପଲ
  • ||
  • ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ସମିତିସଭ୍ୟ ଉପନିର୍ବାଚନ । କୁକୁଡ଼ାମୁଣ୍ଡାରେ ପୁଷ୍ପିତା ଓ ବୁଚକୁପଡା ରେ ବସନ୍ତଙ୍କ ବିଜୟ । ଦୁଇଟିରେ ବିଜେଡି ସମର୍ଥିତ ପାର୍ଥୀଙ୍କ ବାଜିମାତ।
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା – ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍ ୨ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ବିଜେଡ଼ି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅବନୀ ରଞ୍ଜନ ଯୋଶୀ ୧୦୬୨୪ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରି ବିଫଳ ହେବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏସିଡ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁବାସ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା, ୫ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଏଡିଜେମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି: ଓଡ଼ିଆ ପଥର କାରିଗରଙ୍କ କମାଲ୍, ରାଜସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଓ ତାର ସୁଧାର ପାଇଁ ଗାଇଲେ ଗୀତ,
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ନାଗାବଳି ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କଟକ: ବୀରମିତ୍ରପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଗର୍ଭପାତ କରାଇଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେବାଶିଷ ଘୋଷଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: NTPC CISF ଯବାନଙ୍କ ଏକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଘଟଣା, ସାଇବର ଲୁଟେରାକୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ୍
  • ||
  • ତାଳଚେର ଥର୍ମାଲ ବନ୍ଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଆଜି ଠାରୁ ପ୍ରତୀକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମା ବିଦାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବୈଠକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗ, ଗିରଫ ପୋଲିସ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ
  • ||
  • କଟକ: ନାଖରା ସ୍ଥିତ ରିଲାଏନ୍ସ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ନିକଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ, ନିଆଁକୁ ଆୟତରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ସରକାରୀ ଜମିରୁ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ବିରୋଧ, ଜମି- ଘର ଦିଅ ନହେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବୁ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା: ଦଶାହ ଭୋଜି ଖାଇ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର , କୋମନା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

କିଏ ଏହି ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ ଯାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରୋଲ୍ ହେଲେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଭାଷଣ ସମୟରେ ଶୋଇପଡିଥିଲେ ଏହି ଛୋଟ ଅତିଥି

source:hindi.oneindia.com

ୱାଶିଂଟନ୍ ୮/୨: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପଟୋ । ଯୋଶୁଆ, ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ‘ରେଷ୍ଟ ଅଫ୍ ଦ ୟୁନିୟନ୍ ସ୍ପିଚ୍’ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମରେ ଶୋଇପଡିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ଫଟୋ ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମଜା ଉଡାଉଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକା  ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କଂଗ୍ରେସରେ ନିଜ ୨ୟ ‘ଷ୍ଟେଟ୍ ଅଫ ଦ ୟୁନିୟନ’ ସମ୍ବୋଧନ ପାଇଁ ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୮୦ ମିନିଟର ଲମ୍ବା ସ୍ପିଚରେ ଛୋଟ ଅତିଥି ଯୋଶୁଆ ଶୋଇପଡିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ଶୋଇପଡିଥିବା ସମୟର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଲା ।  

ୟୁଜର୍ସ ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଫଟୋ ସେୟାର କରିବାପରେ ମଜାଦାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ସୁଅ ଛୁଟିଲା । ଜେଫରୀ ଇୱନ ଗୋଲ୍ଡ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ, ‘ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ୍ ଅପ ଦ ୟୁନିୟନ ସମୟରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ ବନିଯାଇଥିଲୁ ।‘ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ ଏକମାତ୍ର ଭଲ ଟ୍ରମ୍ପ’ ।

କିଏ ଏହି ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ
ଆମେରିକାରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯୋଶୁଆଙ୍କୁ ହିରୋ ଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରକୃତରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସରନେମ୍ ଯୋଗୁଁ ଯୋଶୁଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ପଢୁଥିବା ପିଲାମାନେ ବହୁତ ହଇରାଣ କରନ୍ତି । ଯୋଶୁଆଙ୍କ ପିତା-ମାତା କୁହନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ ଟାଇଟଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଯୋଶୁଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ‘ଇଡିୟଟ୍’, ‘ଷ୍ଟପିଡ୍’ କହି ଚିଡାଉଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ସେହି ସ୍କୁଲରୁ କିଛିଦିନ ପାଇଁ କାଢି ନେଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ସେହି ସ୍କୁଲକୁ ଫେରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ଯ ଜାରିରଖିଲେ । ତେବେ ଯୋଶୁଆ ସେହି ଗେଷ୍ଟଙ୍କ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଯେଉଁ ୧୩ ଜଣଙ୍କୁ ଆମେରିକାର ଫାର୍ଷ୍ଟ ଲେଡି ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର