PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

କିଏ ଏହି ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ ଯାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରୋଲ୍ ହେଲେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଭାଷଣ ସମୟରେ ଶୋଇପଡିଥିଲେ ଏହି ଛୋଟ ଅତିଥି

source:hindi.oneindia.com

ୱାଶିଂଟନ୍ ୮/୨: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପଟୋ । ଯୋଶୁଆ, ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ‘ରେଷ୍ଟ ଅଫ୍ ଦ ୟୁନିୟନ୍ ସ୍ପିଚ୍’ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମରେ ଶୋଇପଡିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ଫଟୋ ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମଜା ଉଡାଉଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକା  ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ କଂଗ୍ରେସରେ ନିଜ ୨ୟ ‘ଷ୍ଟେଟ୍ ଅଫ ଦ ୟୁନିୟନ’ ସମ୍ବୋଧନ ପାଇଁ ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୮୦ ମିନିଟର ଲମ୍ବା ସ୍ପିଚରେ ଛୋଟ ଅତିଥି ଯୋଶୁଆ ଶୋଇପଡିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ଶୋଇପଡିଥିବା ସମୟର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଲା ।  

ୟୁଜର୍ସ ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଫଟୋ ସେୟାର କରିବାପରେ ମଜାଦାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ସୁଅ ଛୁଟିଲା । ଜେଫରୀ ଇୱନ ଗୋଲ୍ଡ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ, ‘ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ୍ ଅପ ଦ ୟୁନିୟନ ସମୟରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ ବନିଯାଇଥିଲୁ ।‘ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ ଏକମାତ୍ର ଭଲ ଟ୍ରମ୍ପ’ ।

କିଏ ଏହି ଯୋଶୁଆ ଟ୍ରମ୍ପ
ଆମେରିକାରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯୋଶୁଆଙ୍କୁ ହିରୋ ଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରକୃତରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସରନେମ୍ ଯୋଗୁଁ ଯୋଶୁଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ପଢୁଥିବା ପିଲାମାନେ ବହୁତ ହଇରାଣ କରନ୍ତି । ଯୋଶୁଆଙ୍କ ପିତା-ମାତା କୁହନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ ଟାଇଟଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଯୋଶୁଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ‘ଇଡିୟଟ୍’, ‘ଷ୍ଟପିଡ୍’ କହି ଚିଡାଉଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ସେହି ସ୍କୁଲରୁ କିଛିଦିନ ପାଇଁ କାଢି ନେଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ସେହି ସ୍କୁଲକୁ ଫେରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ଯ ଜାରିରଖିଲେ । ତେବେ ଯୋଶୁଆ ସେହି ଗେଷ୍ଟଙ୍କ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଯେଉଁ ୧୩ ଜଣଙ୍କୁ ଆମେରିକାର ଫାର୍ଷ୍ଟ ଲେଡି ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ ।