PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଆୟରଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍ ରଚିଲା ଇତିହାସ, ଓ୍ବାନଡେ ସିରିଜ୍‌ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ନିଜ ମାଟିରେ କଲା ପରାସ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୧: ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌କୁ ହରାଇ ଇତିହାସ ରଚିଲା ଆୟରଲାଣ୍ଡ।  ଶେଷ ଓ୍ବାନଡେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦୁଇଟି ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ୨-୧ ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଆୟରଲାଣ୍ଡ ଆଇସିସିର କୌଣସି ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ସଦସ୍ୟ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଥମ ଓ୍ବାନଡେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଛି। ସେଭଳି କୌଣସି ଫୁଲ୍‌ ମେମ୍ବର ଦେଶ ବିରୋଧରେ ଆୟରଲାଣ୍ଡର ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ବିତୀୟ ବିଜୟ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ୨୦୧୯ ରେ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍‌ରେ ମାତ୍‌ ଦେଇଥିଲା। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ବିପକ୍ଷ ଓ୍ବାନଡେ ସିରିଜ ଜିତି ଆୟରଲାଣ୍ଡ ​‌ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଓ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ଭିତରେ ଶେଷ ଓ୍ବାନଡେ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁସାରେ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଟିମ୍ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୪୪.୪ ଓଭରରେ ୨୧୨ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଓ୍ବିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ଶାଇ ହୋପ୍ ୩୯ ବଲ୍‌​ରେ ୯ଟି ଚୌକା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହାୟତାରେ ୫୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ସେଭଳି ଜେସମ୍ ହୋଲ୍ଡର ୪୪ ରନ୍‌ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଆୟରଲାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଆଣ୍ଡି ବେକ୍‌ବ୍ରୟାନ୍‌ ୪ଟି ଓ୍ବିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ କ୍ରେଗ୍ ୟଙ୍ଗ ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେଭଳି ଏହାର ଜବାବ୍‌ରେ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ୪୪.୪ ଓଭରରେ ୮ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨୧୪ ରନ୍ କରି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ନେଇଥିଲା।

ଆଣ୍ଡି ମ୍ୟାକ୍‌ ବ୍ରାୟନ୍ ଶହେଟି ବଲ୍‌ରେ ୬ଟି ଚୌକା ସାହାଯ୍ୟରେ ୫୯ ରନ୍‌ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେଭଳି ହେରି ହେକ୍ଟର ୫୨ ଓ ପଲ୍ ଷ୍ଟଲିଙ୍ଗ ୪୪ ରନ୍‌ର ଇନିଂସର ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ। ଓ୍ବାନଡେ ସିରିଜ୍‌ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା। କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଶା ନଥିଲା ଯେ, ଆୟରଲାଣ୍ଡ ଏହି ସିରିଜ୍ ଜିତିନେବ। ଆୟରଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଶେଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ହାରିବା ଲଜ୍ୟାଜନକ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର