PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ଭୋଟ ଦେବାର ଉତ୍ସାହ: କିଏ ଲେବର ପେନରେ ଥାଇ ତ, ଆଉ କିଏ ସାଲାଇନ୍ ଲଗାଇ କଲେ ମତଦାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୪: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଗତ ଗୁରୁବାର ଶେଷ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ସମୟରେ  ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଭୋଟ ଦେଇ ନିଜର ପନପସନ୍ଦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ କିଭଳି ଲୋକ ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଥର। ସବୁଠାରୁ ବଡ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା କର୍ଣ୍ଟାକର ମାଣ୍ଡଭପୁରାରେ ଯେତେବେଳେ ମଙ୍ଗଳା ନାମକ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଲେବର ​ହେବା ସତ୍ବେ ମଧ୍ୟ ସକାଳ ସାଢେ ୭ଟା ବେଳେ  ଭୋଟ ଦେବାକୁ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ ପୋଲିଂ ବୁଥରେ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଠିକ୍ ୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସକାଳ ୯ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ସେ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ।ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଆଉ ଟିକେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍ କ୍ଷତି ହୋଇଥାନ୍ତା।

source: https://www.bhaskar.com

କେବଳ ଏହି ଘଟଣା ନୁହେଁ ବିହାରର କଟିହାରାର ହସନଗଞ୍ଜରେ ୮୦ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଦୁଲାରୀ ଦେବୀ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ପୋଲିଂ ବୁଥକୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ଥିଲା ଖୁବ୍ ରୋଚକ। କାରଣ ସେ ଖୁବ୍ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଇଛା ପ୍ରକାଶ କରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକ  ଏକ ଖଟିଆରେ ବୋହିଆଣିଥିଲେ ପୋଲିଂ ବୁଥ ନିକଟକୁ। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଦେହରେ ସାଲାଇନ୍ ମଧ୍ୟ ଲଗାଯାଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର