କରୋନା – ପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବାସନ ସଫା କରୁଛନ୍ତି ପତ୍ନୀ

ଫ୍ଲୋରିଡ଼ା – ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କର ପ୍ରେମ କିପରି ହୋଇଥାଏ , ଏହି ବିଷୟକୁ ପଢ଼ି ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଦେହ ଖରାପ ଥିଲା , ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଏବେ ତାଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଭେଟ ହୋଇପାରିଲେନି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କେହି ବି ତାଙ୍କ ସହ ଭେଟି ପାରିଲେ ନାହିଁ । କାରଣ ପରେ ଲାଗିଗଲା ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌। ଏବେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବାହାରୁ କାହା ସହ ଦେଖା କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉନଥିଲା । ପତ୍ନୀ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ମିଶିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ବାହାର କଲେ । ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବାସନ  ଧୋଇବା କାମ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। କିନ୍ତୁ  ଏହି ସବୁ ଏତେ ସହଜ ନଥିଲା ।

୧୦୪ ଦିନ ହେଲା ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଦେଖିନଥିଲେ –

ମେଟ୍ରୋ  ଖବର ମୁତାବକ , Mary Daniel ନିଜର ପତି ଷ୍ଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ୧୦୪ ଦିନ ହେଲା ଦେଖି ନଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାଟି ଆମେରିକା ସ୍ଥିତ ଫ୍ଲୋରିଡ଼ାର । ଷ୍ଟିବ୍‌ ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ରେ ଥିଲେ । ମେରୀ ପ୍ରଥମେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜଣେ ଭଲ୍ୟୁଣ୍ଟିୟର  କାମ କରିବାକୁ ନେଇ କଥା ହେଲେ ।  କିନ୍ତୁ କଥା ହୋଇପାରିଲାନି ।

୭ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ଅଲଜାଇମର ହୋଇଥିଲା ।  ସେ ଡାଇଗ୍ନୋସ୍‌ ହେବା ପରେ ମେରୀ  ଷ୍ଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ କଥା ଦେଇଥିଲେ କେବେ ଦୂରେଇ ରହିବେ ନାହିଁ । ମେରୀ ଓ ଷ୍ଟିଭ୍‌ ୱିଡୋ ଭିଜିଟ୍‌ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଷ୍ଟିଭ୍‌ ମେରୀଙ୍କୁ ଦେଖି  ଖାଲି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ , ଷ୍ଟିଭ୍  ମୋ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୮ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ, କିନ୍ତୁ  ତାଙ୍କୁ ଟିକେ ଦେଖିପାରୁନଥିଲି ।

ମେରୀ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି , ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ  ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ କି ସେ ତାଙ୍କ ପତିଙ୍କ ପାଖେ ପାଖେ ରହିବେ । ତାଙ୍କୁ ଠିକ୍‌ ଲାଗିବ ଓ ସେ ଶୀଘ୍ର ଠିକ୍‌ ହୋଇଯିବେ । କିନ୍ତୁ କିଛି ହୋଇନଥିଲା ।

ଦିନେ ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ରୁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ କଲ୍‌ ଆସିଲା । ସେଠାରେ ଜଣେ ପାର୍ଟ ଟାଇମ୍‌ ବାସନ ମଜା ବ୍ୟକ୍ତିର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା । ମେରୀ ତୁରନ୍ତ ହଁ କରିଦେଲେ।  ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କର ଟ୍ରେନିଂ ହେଲା । ଏବେ ସେ ସପ୍ତାହକୁ ଦୁଇ ଦିନ ନିଜ ଜବ୍‌ ସହ  ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଜବ୍‌ କରୁଥିଲେ ।

ମେରୀ କୁହନ୍ତି ମୁଁ ମୋ ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁ କିଛି କରିବାକୁ୍ ପସ୍ତୁତ । ଆଜି କିଛି ଲୋକ ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହି ଏକଲା ଦୁନିଆରୁ ଅଲବିଦା କହୁଛନ୍ତି । 

ବର୍ତ୍ତମାନ ସବୁ ସଚେତନତା ଅବଲମ୍ୱନ କରି  ପିପିଇ ପିନ୍ଧି ମେରୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଆଶା କରାଯାଉଛି କି  ମେରୀଙ୍କର ପ୍ରେମ  ଷ୍ଟିଭ୍‌ଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଠିକ୍‌ କରିଦେବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରୁଷ ସାଟେଲାଇଟ ସହ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ଉପଗ୍ରହ

ଓ୍ବାଜିଦଙ୍କ ପରଲୋକ ପରେ ପରିବାର ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପତ୍ନୀ, କହିଲେ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି …

ନାଗାଲାଣ୍ଡର ଏହି ଗାଁରେ ହୀରା ମିଳିବା ଖବର ପରେ ପାହାଡ ଖୋଳିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

‘ନିବାର’ ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁ ବେଳାଭୂମିରେ ଜମା ହେଲା ସୁନା, କଥା ପ୍ରଚାର ହେବା ପରେ ସୁନାର ସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଲାଗିଲା ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼

ଶାଳୀକୁ ନେଇ ଫେରାର ହେଲା ଭିଣୋଇ, ଧରା ପଡିବା ପରେ ବିଷ ପିଇଲେ ଯୁବତୀ

ଦେଶର ସୀମାରେ ବଡ଼ ବିପଦ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି – ସେନା ମୁଖ୍ୟ