ମହିଳା ଦିବସ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଏହି ବିଜେତା ମହିଳାଙ୍କୁ କରିବେ ହସ୍ତାନ୍ତର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮।୩ :  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଲୋକ କଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗ ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ନାରୀ ଶକ୍ତି ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେମାନେ ସମ୍ମାନିତ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବେ। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ନାରୀ ଶକ୍ତି ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ମହିଳାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ।

ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟୁଇଟ୍ କରି ମହିଳା ଦିବସକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଖାଦ୍ୟ ପ୍ୟାକ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ଫୁଡ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ନେହା ରାମଦାସଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ୨୦୨୦ ଅବସରରେ ସମାଜକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ଦେଉଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନିଜ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ, MYGovIndia ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ # SheInspiresU ଜରିଆରେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଉଛି । ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ କାହାଣୀ ସେୟାର କରାଯାଇଛି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟର କମାଣ୍ଡ ପାଇବେ। ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଚଳାଇବା ପାଇଁ କେଉଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଅଧିକାର ଦିଆଯାଇପାରିବ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦ ରବିବାର ସକାଳେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଭବନରେ ନାରୀ ଶକ୍ତି ପୁରସ୍କରଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ। ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥା ଗୋଷ୍ଠୀ ତଥା ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ । ବିଶେଷକରି ଦୁର୍ବଳ ଏବଂ ବର୍ଗର ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟତିକ୍ରମ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯାଏ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନିଜର ସମସ୍ତ ମାଧ୍ୟମକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ମହିଳା ଶକ୍ତି ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ମହିଳାମାନେ ନିଜେ ମୋଦିଙ୍କ ସମସ୍ତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ରବିବାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସୋମବାର ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ତାରିଖରେ ମହିଳା ଦିବସରେ ସେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଦେବେ । ଜୀବନ ଆମକୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଏ ।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ୫.୩୪ କୋଟି, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ୩.୫୪ କୋଟି ଏବଂ ଫେସବୁକରେ ୪୪,୬୪୯,୫୪୨ ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୬ ଦିନରେ ୫୩% ଖସିଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବିଳାସ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେୟାର

ନୂଆବର୍ଷରୁ ନୂଆ ବ୍ୟବସ୍ଥା: ଏଣିକି ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫୋନ୍‌ରୁ ମୋବାଇଲକୁ କଲ୍‌ କଲେ ନମ୍ବର ପୂର୍ବରୁ ଲାଗିବ ‘୦’

ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଜବତ କଲା ୧୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ହେରୋଇନ୍, ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସୁଥିଲା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା

ସ୍ପୁଟନିକ-ଭି ଟିକାର ମୂଲ୍ୟ ରହିବ ଏତିକି ଟଙ୍କା, ରୁଷ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମାଗଣା ଡୋଜ୍

ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଲା ବାତ୍ୟା ‘ନିବାର’: ଚେନ୍ନାଇରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ଜଳମଗ୍ନ, ରିଲିଫ୍ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ

ସୀମାରେ ଅଧିକ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ମୁତୟନ କରିବ ଚୀନ୍‌