PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ଝିଅ ମୋବାଇଲରେ କଥା ହେବା ନେଇ କଳି: ମହିଳାଙ୍କ ଠେଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ ପଡ଼ୋଶିନୀ ମୃତ

ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ୨୬/୧୧: ସାମାନ୍ୟ କଥାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଜନୈକ ମହିଳାଙ୍କୁ ପଡ଼ୋଶୀ ଘରର ମହିଳା ଠେଙ୍ଗାରେ ମାଡ଼ ମାରି ଗୁରୁତର କରିବା ପରେ ଆହତ ମହିଳାଙ୍କର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଘଟଣାଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ଥାନା ବାଉଶୁଳୀ ଗ୍ରାମର ଚମଟୁ ସରେନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଦାନଗୀ (୪୨) ଶନିବାର ସେହି ଗ୍ରାମର ରାବଣ ହେମ୍ବ୍ରମଙ୍କ ଝିଅ ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନରେ ଠିଆ ହୋଇ ମୋବାଇଲରେ କଥା ହେଉଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ସେ ସମ୍ପର୍କୀୟା ହୋଇଥିବାରୁ ବଡ଼ ହିସାବରେ ଝିଅ ଗପିବାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ‘କାହା ସହିତ ଏତେ କଥା ହେଉଛୁ’ ବୋଲି ଦାନଗୀ ସେହି ଝିଅକୁ ପଚାରିବା ସହ ତାଗିଦ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ଝିଅର ମାଆ ଦୁଲି ହେମ୍ବ୍ରମ ଦାନଗୀଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ ।

ଏଥିରୁ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଚସାରୁ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଠେଙ୍ଗାରେ ଦାନଗୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ମୋଟା ବାଉଁଶ ଠେଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଦାନଗୀ । ସେ ଅଚେତ ହୋଇ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଚାମଟୁ ଦାନଗୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ନିକଟକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସଂକଟାପନ୍ନ ହେବାରୁ ଦାନଗୀଙ୍କୁ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସୋମବାର ଦାନଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି। ଡାକ୍ତରଖାନା ପକ୍ଷରୁ ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଯିବା ପରେ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୁଲି ହେମ୍ବ୍ର୍ରମକୁ ଗିରଫ କରିଛି ।