PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାହାକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ , ନୂଆ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କଲେ ସରକାର , ହୋଟେଲ ଓ ସିନେମା ହଲ୍ ପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଧାର କପି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ
  • ||
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଆପୋଲ ହସ୍ପିଟାଲ ମାଲିକଙ୍କ ଝିଅ ଶୋଭନାଙ୍କର ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରୁ କଟିଲା ନାଁ, ନିରାଶ ହୋଇ କହିଲେ…

sobhana

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୪: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ଯାୟ ମତଦାନ ସମୟରେ ଶୋଭନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ସେ ସମୟରେ ଝଟକା ଲାଗିଲା ଯେତେବେଳେ ମତଦାତା ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ କହିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ନାଁ ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଶୋଭନା ହେଉଛନ୍ତି  ଆପୋଲ ହସ୍ପିଟାଲର ସଂସ୍ଥାପକ ପ୍ରତାପ ରେଡ୍ଡିଙ୍କ କନ୍ଯା ଶୋଭନା କାମିନେନି । ଭୋଟ୍ ଦେଇନପାରିବାରୁ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି ଶୋଭନା ।

ଶୋଭନା ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବାହାରେ ଠିଆ ହୋଇ ନିଜ ଭୋଟ୍ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଦେଖାଇ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ସେଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଭାବେ ଏହା ମୋ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଦିନ । କେବଳ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ ସେ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରୁ ରିଟର୍ଣ୍ଣ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେତେବେଳେ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ କୁହାଗଲା ଯେ ତାଙ୍କ ନାଁ ଭୋଟର ତାଲିକାରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ହୋଇଥିବା ତେଲେଙ୍ଗାନା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ଏହି ବୁଥରେ ନିଜ ମତଦାନ କରିଥିଲେ ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘କଣ ମୁଁ ଏ ଦେଶର ନାଗରିକ ନୁହେଁ, କଣ ମୋ ଭୋଟ୍ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ? ଜଣେ ନାଗରିକ ଭାବେ ମୋ ବିରୋଧରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ଏକ ଅପରାଧ ଏବଂ ମୁଁ ଏହାକୁ ଜମା ବରଦାସ୍ତ କରିବିନି ।‘