PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଦୁଇ ଭାଗରେ ବାଣ୍ଟି ହେଲା ଆରଜେଡି, ତେଜପ୍ରତାପ ଘୋଷଣା କଲେ ‘ଲାଲୁ-ରାବିଡି’ ମୋର୍ଚ୍ଚା

ପାଟନା,୧।୪: ଆରଜେଡି ମୁଖ୍ୟ ଓ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ପରିବାରରେ ବିଦ୍ରୋହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। କ୍ଷମତା ଲଢେଇରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ବିବାଦ। ବଡ ପୁଅ ତେଜ ପ୍ରତାପ ଯାଦବ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ନିଜ ଦଳ ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ତେଜ ପ୍ରତାପ ଆଜି ନିଜ ବାପା-ମାଙ୍କ ନାମରେ ନୂଆ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଖୋଲିଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ତେଜ ପ୍ରତାପ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ଶିବହର ଓ ଜହାନାବାଦରୁ ତାଙ୍କର ପନପସନ୍ଦ ନେତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଯଦି ମିଳିବ ନାହିଁ ତେବେ ‘ଲାଲୁ-ରାବିଡି’ ମୋର୍ଚ୍ଚା ୨୦ଟି ଆସନରେ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଠିଆ କରିଦେବ।

ତେଜପ୍ରତାପ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଦଳକୁ ଶିବହର ଓ ଜହାନାବାଦ ସହିତ ଦୁଇଟି ଆସନରେ ମାଗୁଛୁ। ଯଦି ଦଳ ଏହି ଦୁଇଟି ଆସନରେ ମନପସନ୍ଦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେବ ନାହିଁ ତେବେ ନିର୍ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଛାଡିବୁ। ଏହା ସହ  ତାଙ୍କ ସାନ ଭାଇ  ଅନ୍ୟ ଚାପୁଲୁସି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଦଳରେ ପ୍ରକୃତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯାଉ ନଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତେଜପ୍ରତାପ।

ସାରଣ ଆସନରୁ ତାଙ୍କ ଶ୍ବଶୁର ଚନ୍ଦ୍ରିକାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିବା କାରଣ ତେଜପ୍ରତାପ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଆରଜେଡି ଏହି ଆସନରେ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ଟିକେ ଦେବ ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବି। ଯଦି ଏହି ଆସନରେ ତାଙ୍କ ମା’ କିମ୍ବା ଭଉଣୀଙ୍କ କେହି ଯଦି ନିର୍ବାଚନ ନଲଢନ୍ତି ତେବେ ସେ ନିର୍ଦଳୀୟ ତାଙ୍କ ଶ୍ବଶୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ତେଜପ୍ରତାପ ଜାହାନାବାଦରୁ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରକାଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ କରିବା ନେଇ କହିଥିଲେ। ତେବେ ତେଜପ୍ରତାପଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ତେଜସ୍ବୀ ଏହି ଆସନରୁ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇଥିଲେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ତେଜପ୍ରତାପ ଶିବହରରୁ ମଧ୍ୟ ଅଙ୍ଗେଶ ନାମକ ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେବା ନେଇ କହିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର