Xiaomi ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆଉ ଏକ ଶସ୍ତା ଫୋନ୍ Redmi 8, ରହିଛି ଅନେକ ଦମଦାର ଫିଚର୍ସ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୯/୧୦: ସାଓମି ବଜେଟ୍ ସେଗମେଣ୍ଟରେ ନିଜର ଆଉ ଏକ ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ରେଡମି ୮ଯୋଡି ଦେଇଛି । କମ୍ପାନୀ ଏହି ଫୋନକୁ ଆଜି (୯ ଅକ୍ଟୋବର) ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହି ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ୮୯୯୯ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି । ଏହାର ଭେରିଏଣ୍ଟ ୪ ଜିବି ଓ ୬୪ ଜିବି । ସାଓମିର କହିବାନୁସାରେ ଏହି ଫୋନର ପ୍ରଥମ ୫୦ ଲକ୍ଷ ୟୁନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ୭୯୯୯ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ ଶସ୍ତାରେ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ । କହିରଖୁଛୁ ଏହି ଫୋନର ପ୍ରଥମ ସେଲ୍ ୧୨ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ରଖାଯାଇଛି । ରେଡମି ୮ରେ ୬.୨ ଇଞ୍ଚର ଏଚଡି ଡିସପ୍ଲେ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଫୋନରେ ଡିସପ୍ଲେରେ ଡଟ୍ ନଚ୍ ରହିଛି । ଏହା Corning Gorilla Glass 5 ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ସହିତ ଆସିଥାଏ ।

ଫୋନରେ ୩ କ୍ୟାମେରା
Redmi 8ର ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଡୁଆଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାର ପ୍ରାଇମେରୀ କ୍ୟାମେରା ୧୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ । ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୟାମେରା ୨ ମେଗାପିକ୍ସେଲ । ଏହାର କ୍ୟାମେରାରେ HDR ସପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । କ୍ୟାମେରା ଇଣ୍ଟରଫେସରେ ଗୁଗଲ ଲେନ୍ସର ସପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ । ସେଲ୍ଫି ପାଇଁ ରେଡମି ୮ରେ ୮ ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ଦିଆଯାଇଛି  ।

ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ରିୟର ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ସ୍କାନର ଓ ଫେସ୍ ଅନଲକ୍ ଭଳି ପ୍ରିମିୟମ୍ ଫିଚର୍ସ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ପାୱାର ପାଇଁ ଏଥିରେ ୫୦୦୦ mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଦିଆଯାଇଛି । କମ୍ପାନୀର କହିବାନୁସାରେ ଏହା ୨୭ ଦିନର ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାୟ ବ୍ୟାକଅପ୍ ଦେବ । କନେକ୍ଟିଭିଟ୍ ପାଇଁ ଏଥିରେ USB Type C ର ସପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହାକି ୧୮W ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂର ସପୋର୍ଟ ସହିତ ଆସିଥାଏ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ୧ ଜୁନରୁ ଖୋଲିବ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥଳ, ୮ରୁ ସବୁ କର୍ମଚାରୀ କାମକୁ ଫେରିବେ

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ, ଖୋଲି ଦିଅନ୍ତୁ ଲକଡାଉନ୍, ବସ୍ ସ୍କୁଲ-କଲେଜ୍ ବନ୍ଦ ରହୁ

ପୁଣି କମିଲା ସୁନା ଦର

ସୋନୁ ପରେ ଏବେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କରିବେ ସାହାଯ୍ୟ, ଆରମ୍ଭ କଲେ ବସ୍ ସେବା

‘ଯଦି କରୋନା ହୋଇଯାଏ ତେବେ…’, ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କୁ ସିଏମ୍ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ କହିଲେ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା

ଏମିତି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଥାଏ ସୁନା ଦାମ୍