ରେଲଓ୍ବ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଉଠାଇ ନେଉଛନ୍ତି ଯମରାଜ

ମୁମ୍ବାଇ ୯/୧୧: ରେଳ ଲାଇନ୍‌ରେ ଚାଲିବାର ଭୟାବହତା ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ ଆପଣେଇଛି ପଶ୍ଚିମ ରେଳବାଇ । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରିଛନ୍ତି ନିଜେ ମୃତ୍ୟୁର ଦେବତା ଯମରାଜ। ପଶ୍ଚିମ ରେଳବାଇର ସରକାରୀ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଯେଉଁ ଫଟୋ ଶେୟାର କରାଯାଇଛି, ସେଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯମରାଜ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ରେଳ ଲାଇନ୍‌ରୁ ଲୋକଙ୍କୁ କାନ୍ଧରେ ଉଠାଇ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ରେଳ ଲାଇନ୍‌ରେ ଚାଲିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପୋଲ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଯିବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ଭଳି ଏହି ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ଉକ୍ତ ରେଳବାଇର ନିଆରା ପ୍ରୟାସକୁ ଲୋକେ ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ହଜାର ହଜାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମାଇକ୍ରୋ-ବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସଡ଼କ ନିରାପତ୍ତା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୁଲିସ ଓ ଗୁଡ଼ଗାଓଁ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପୁଲିସ ଯମରାଜଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯମରାଜ ପୋଷାକରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ମାନିବା ଓ ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ । ଜଣେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଯମରାଜ ବେଶରେ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଗାଡ଼ି ଚାଳନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୁଣି ୟୁପି ରାଜନୀତିକୁ ଫେରିବ କି ଦାଦା-ପୁତୁରାଙ୍କ ଯୋଡି? ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବା ନେଇ ଏହା କହିଲେ ଶିବପାଲ

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଏହି ଏଲିୟନ୍ସଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟ

ବିଲ୍ ଗେଟସଙ୍କ ସହିତ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ, କ୍ୟାପସନରେ ନିଜ ପାଠପଢାକୁ ନେଇ ଏଭଳି ଲେଖିବା ପରେ ୟୁଜର୍ସ କହିଲେ…

ୟୁପି: ନଡା ଜଳାଇବାରୁ ୩ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ