PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ଓଡିଶାବାସୀ ଚାହିଁଲେ ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଆଣିପାରିବେ, ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଗିଲେ ଓଡିଶା ମଧ୍ଯ ୟୁପି ଭଳି ବିକାଶ ପଥରେ ଆଗେଇବ: ଯୋଗୀ

source:indianexpress.com

ଭବାନୀପାଟଣା ୨୦/୨: ଭବାନୀପାଟଣାରେ ଦଳର ବୁଥି ସ୍ତରୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେଲେ ଯୋଗୀ । ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ କହି ନିଜ ଅଭିଭାଷଣ ଆରମ୍ବ କଲେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ କରି କହିଲେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଯୋଗୁଁ କଳାହାଣ୍ଡିବାସୀଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇଲି ।

ଆରମ୍ଭରୁ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଆରମ୍ବ କଲେ ଯୋଗୀ । କହିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶତ୍ରୁକୁ କଡା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଗକୁ ଦେବେ ମଧ୍ଯ । ଏଥିରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଦରକାର ।

ଓଡିଶା ଚାହିଁଲେ ମୋଦି ପୁଣି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିବେ । ଓଡିଶାବାସୀ ଚାହିଁଲେ ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଆଣିପାରିବେ । ଦେଶରେ ବିଜେପି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ଯ ବିଜେପି । ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଗିଲେ ଓଡିଶା ମଧ୍ଯ ୟୁପି ଭଳି ବିକାଶ ପଥରେ ଆଗେଇବ ବୋଲି କହିଲେ ।

ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ସହ ୟୁପି ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ତୁଳନା କଲେ ୟୁପି ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ।  କହିଲେ ୧୯ ବର୍ଷରେ ନବୀନ ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ୧୭ ଲକ୍ଷ ଘର କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମାତ୍ର  ୨ ବର୍ଷରେ ୟୁପି ସରକାର ୨୦ ଲକ୍ଷ ଗରିବଙ୍କୁ ଘର ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ କାଳିଆ ଯୋଜନାକୁ ସମାଲୋଚନା କଲେ ଯୋଗୀ । କହିଲେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ବରୁ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ହେଲାଣି । କିନ୍ତୁ କିସାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ  ୨୪ ଫେବୃୟାରୀରେ ସବୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ପହଞ୍ଚିବ ।

ଯୋଗୀ କହିଲେ  ୨୦୧୯ ପାଇଁ ଆମ ସଙ୍କଳ୍ପ ହେବା ଉଚିତ୍, ‘ପୁଣି ଥରେ ମୋଦି ସରକାର’ । ସରକାର କିଭଳି ଚାଲେ ଗତ ସାଢେ ୪ ବର୍ଷରେ ଦେଖାଯାଇଛି । ଗାଁ, ଗରିବ, ଚାଷୀ, ଶ୍ରମିକ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦି କାମ କରିଚାଲିଛନ୍ତି । ୨୦୨୨ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଗରିବଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଛାତ ଥିବ । ମୋଦିଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି ନୂଆ ଭାରତ । ଯେଉଁଠି ଦୁର୍ନୀତି ନଥିବ, ଗରିବଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଛାତ ଥିବ, ବେକାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ମିଳିବ । ଓଡିଶାବାସୀ ଚାହିଁଲେ ଏହା କରିପାରିବେ । ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଯେଉଁଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ ହୋଇଥିଲା ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ପାଇଁ ସେହିଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆବଶ୍ଯକ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ କହି ନିଜ ଅଭିଭାଷଣ ଶେଷ କରିଥିଲେ ଯୋଗୀ । ଏହି ଜନ ସମାବେଶରେ କଳାହାଣ୍ଡି ସହ ବଲାଙ୍ଗିର, କନ୍ଧମାଳ, କୋରାପୁଟ ଏବଂ ନବରଙ୍ଗପୁରରୁ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର